Petak, 17 svibnja, 2024

Nogometaši Busovače slavili nad Sarajlijama, u subotu nova pripremna utakmica protiv bugojanske Iskre

U Busovači je protekli vikend odigrana prijateljska nogometna utakmica između domaće ekipe NK “Busovača” i FK “Sport” iz Sarajeva, a završila je pobjedom domaćih od 3:2.

Gosti se također natječu u istom rangu (kantonalna liga) u NS KS i nakon prvog dijela sezone zauzimaju vrlo dobro 3. mjesto. Od početka, domaći su jasno stavili gostima do znanja da žele pobjedu u ovoj kontrolnoj utakmici nakon dva remija u prve dvije utakmice – snažan pritisak odmah od njihovog gola i presing gotovo po cijelom terenu. U 9. min Busovljaci postižu prvi gol, a u gužvi se najbolje snašao Brkić.

Edin Brkić je najzaslužniji i za vodstvo od 2:0 u 24. minuti kada je nakon njegovog centaršuta gostujući stoper efektno pogodio svoju mrežu. I kao da su se zadovoljili rezultatom, Busovljaci staju i narednih 15 minuta gosti preuzimaju inicijativu, stvaraju dvije prilike koje golman Ćosić uspješno rješava, ali nije uspio ispraviti grešku svoje obrane u 33 minutu i gosti smanjuju na 2:1.

Ipak, do kraja poluvremena, Busovača iz kaznenog udarca preko Kajića (84. minut) dolaze do 3:1. U drugom poluvremenu trener domaćih Vujica je izvršio brojne promjene što je utjecalo na igru, a iz tog poluvremena izdvajamo fenomenalnu obranu golmana Čolića nakon gostujućeg slobodnog udarca. Gol gostiju za konačnih 3:2 u 80. minutu te odličan solo prodor Kajića čiji je šut završio na gredi.

Narednu pripremnu utakmicu, NK “Busovača” igra u subotu, 26. 3. 2016. godine, protiv Iskre iz Bugojna.