Hrvatska legenda: Luka Modrić prije 20 godina debitirao na Pecari

Prije dvadeset godina Luka Modrić je debitirao na stadionu Pecara.

Prisjetio se tog značajnog trenutka NK Široki Brijeg.

Ponosni smo na činjenicu kako je baš na današnji dan prije točno dvadeset godina, 10. kolovoza 2003. godine, na stadionu Pecara u Širokom Brijegu otvoreno jedno od najvažnijih poglavlja hrvatskog, ali i svjetskog nogometa.

Naime, toga je dana najbolji hrvatski nogometaš svih vremena i legendarni kapetan hrvatske reprezentacije (Hrvatski nogometni savez) Luka Modrić u dresu HŠK Zrinjski Mostar odigrao prvu prvoligašku seniorsku utakmicu u profesionalnoj karijeri, napisali su na službenoj stranici kluba.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Pecara, Širokobriježani koji su te sezone bili prvaci, porazili su Plemiće rezultatom 3:0, a pogotke su postigli Domagoj Abramović iz jedanaesterca u 38. minuti te Ricardo Baiano u 61. i 78. minuti utakmice.

Modrić, tada sedamnaestogodišnjak, nosio je dres s brojem 8.

U autobiografiji “Moja igra” iz 2018. godine, legendarni veznjak opisao je dojmove o tadašnjoj Premijer ligi.

Bilo je puno gledatelja na stadionima, pogotovo na utakmicama sa Širokim Brijegom, Sarajevom i Željezničarom. Znala se stvoriti dojmljiva atmosfera, ali su se osjećale i međunacionalne napetosti. Cijelu karijeru volio sam pojačani naboj na terenu i na tribinama, ali je tada u Premijer ligi Bosne i Hercegovine bilo prilično nezgodnog ozračja. No, nije me bilo strah. Meni je u Zrinjskom i Mostaru bilo super, prisjetio se.