Petak, 26 travnja, 2024

Busovača sjajnom tranzicijom pregazila prošlogodišnjeg sudionika play-off-a

Košarkaši Busovače, bolje rečeno mladići od 17 – 19 godina, odigrali su sinoć drugu pripremnu utakmicu ove sezone. Sinoćnji susret donio je ogled protiv ekipe iz Novog Travnika od koje su prošle godine poraženi 2 puta u prvenstvu.

Novi Travnik je i ove sezone dodatno ojačao ekipu s mladim Vitežaninom Mladićem, a zadržali su i iskusnu okosnicu ekipe Jurića, Jezildžića i Baju. Busovljacima se vratio Redžić, ali je nedostajao Mešinović, dok kod gostiju nije igrao Jezildžić.

Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, domaćin ulazi u sada već prepoznatljivu seriju poena iz tranzicije i pri rezultatu 19-19 pravi seriju 30-12. U tom posebno treba istaknuti angažman u obrani mladog Peze te napadački učinak Redžića i Čišića. Poluvrijeme je završilo rezultatom 49 – 31.

Ulaz u treću četvrtinu bio je loš i gosti dolaze na – 9 zahvaljujući šutu Mlakića, ali nakon toga petorka Srebrenica, Pezo, Vukadinović, Redžić i Džozić visokim pritiskom u obrani opet odlazi na – 18.

Zadnja četvrtina je donijela fizičku rastrčanost naših igrača gdje su Džozić, Vukadinović i Kadrić kažnjavali svaku grešku gosta i u jednom trenutku bili i na + 28 za Busovaču.

U posljednjim minutama utakmice šansu su za igru dobio je mladi Vuleta te Bešlić i Milinović, a utakmica je završila rezultatom 96-80.

Vidjeli smo zaista sjajnu košarku, punu vica, brzih kontri i atraktivnih zakucavanja što je najbolji poziv publici da podrže ovu izuzetno mladu i potentnu ekipu u predstojećoj sezoni 1. lige KS HB.

Nakon utakmice, trener domaćina Križanović bio je izuzetno zadovoljan. U izjavi je istaknuo sjajnu igru u kojoj su se svi upisali kao strijelci i ponovio da smo malo bolje radili tranziciju i manje gubili lopte.

“Unatoč tome ne smije se događati da promašujemo 15-ak slobodnih bacanja i nekoliko izrađenih situacija pod košem. Dobro je što smo puno bolje skakali u napadu i digli ritam na potencijalnih 100 poena, kada tu uradimo i šut bit ćemo vrlo raznoliki u napadu, a mladi igrači i njihov angažman u obrani za sada je za sve pohvale što nam daje mogućnost rotacije”, istaknuo je za kraj razgovora trener Križanović.