Prva utakmica i gostujuća pobjeda košarkašica Busovače

Ženska seniorska selekcija Košarkaškog kluba “Busovača” obnovu rada proslavila je na najbolji mogući način. Naime, naše košarkašice su u Posušju ostvarile povijesnu pobjedu protiv istoimenog kluba (39-50) u sklopu 1. kola ženske seniorske lige KS HB.

Utakmicu bolje otvaraju domaće košarkašice te u prvih 15-ak minuta susreta imaju neznatno vodstvo. Naše košarkašice su tek pred kraj prvog poluvremena ušle u pravi ritam tako da su na odmor otišle s pola koša prednosti.

U trećoj četvrtini su agresivnom obranom napravile razliku od deset poena koju su uspjele sačuvati do kraja susreta i zasluženo slaviti rezultatom 39:50.

“U napadu su zapaženu rolu odigrale Milica Zeljković (16), Ana Eldić i Manuela Vuleta, a u obrani Marela Komšić, Adna Lončarević i Lejla Sarajlić. Svoju minutažu, kao zamjena, odlično je iskoristila Marina Vuleta”, izjavio je za naš portal Pero Marković, trener ove ekipe.

ŽKK Busovača

Naše košarkašice već sutra, u sklopu 2. kola, u Busovači, dočekuju ekipu ŽKK “Zrinjski 2010”. Utakmica se igra u sportskoj dvorani Srednje škole “Busovača” s početkom u 15 i 30 sati.

Ova utakmica sjajna je uvertira za glavni događaj košarkaške nedjelje u Busovači. U okviru 3. kola seniorske lige KS HB u goste Busovači dolazi ekipa VKK “Mostar”. Nedjelja utakmica odlična je prilika domaćim košarkašima da ponove igre iz prijateljskih pripremnih utakmica i konačno ostvare svoju prvu prvenstvenu pobjedu.

Utakmica je na programu u 18 sati u sportskoj dvorani Srednje škole “Busovača”. Iz Uprave Košarkaškog kluba “Busovača” obavijestili su nas da je predviđen i dodatni program za ovaj košarkaški dan. Naime, sutra će po prvi put na košarkaškim utakmicama nastupiti busovačke mažoretkinje.