U odličnoj nogometnoj predstavi, nogometaši NK “Busovača” su uspjeli u šok završnici osvojiti tri boda protiv odlične ekipe NK “Sloga” iz B.Otoke. Više od 200 gledatelja uživalo je u nogometnoj igri koju su pokazale obje ekipe te su ih na kraju utakmice ispratili velikim pljeskom.

Piše: Miodrag Vujović Miki

Počelo je napadima domaćih: 5. minut šut Topalovića, vratar gostiju Šarac brani, nova obrana vratara u 10. min.nakon udarca Laštre, minut kasnije Čečura šutira pored gola.

U 13. minuti gosti preko Dizdarevića imaju šansu, ali vratar Selimović brani. Gosti bolje igraju i u 27. min. dolaze u vodstvo, a strijelac je bio Mustedanagić. Ključni trenutak je bio 36. min kada ostaju gosti s 10 igrača zbog isključenja kapetana Kekića. Ovo je bilo veoma dvojbeno isključenje i ostat će pitanje da li je kapetan gostiju zaista zaslužio crveni karton. Zanimljivo je da je navedeni igrač ostatak utakmice proveo na tribinama s domaćim navijačima, a na kraju je pohvalio izuzetno gostoprimstvo Busovače kao primjer za sve ekipe u 2. ligi Zapad. Do kraja poluvremena prilike su imali ponovno Čečura i Sejmen, ali bez promjene rezultata.

Drugi dio počinje totalnom ofenzivom domaćih. U igru je ušao Edin Brkić i u 46. i 47. odmah imao dvije dobre prilike koje vratar Šarac brani. Početak potpunog preokreta je u 66. min. kada nakon udarca iz ugla Laštro ubacuje loptu koju Kubat sprema u mrežu za izjednačenje 1:1. Samo 3 minuta kasnije Laštro se sam upisuje u listu strijelaca udarcem sa 18 metara. Domaći potpuno preuzimaju inicijativu, stvaraju šanse koje propuštaju, a kazna stiže u 83. minuti kada Dizdarević koristi grešku domaće obrane i glavom sprema loptu u mrežu za 2:2. I kada se činilo da će biti podjela bodova, Josip Biba Čakić postiže eurogol u 87. minuti udarcem sa više od 25 metara nakon odbijene lopte.

Bio je to gol koji je oduševio sve prisutne na stadionu, a stekao se utisak da ga ne bi obranila ni tri vratara.

Do kraja utakmice domaći znalački čuvaju teško stečeno vodstvo i dolaze do svog 10. boda u 5 kola te učvršćuju svoju treću poziciju na tabeli.

Narednog vikenda Busovača igra u Velikoj Kladuši protiv Krajišnika.

Busovača: Selimović , Musić , Jurić , Kubat , Lucić ,Salkica(Šabanović) , Sejmen(Brkić) , Čakić , Čečura( Bagarić) , Laštro , Topalović
Sloga: Šarac , Sijamhodžić , Plavulj , Harčević , Kladar , Kekić , Dizdarević S., Kadić(Dizdarević A.) , Mustedanagić , Komić (Mehmedović) , Komić .Jezerkić