Petak, 3 svibnja, 2024

Tvorac Hajdukovog čuda: Navijači su naša pokretačka snaga

Nakon povijesne pobjede Hajduka nad Milanom (3:1) u polufinalu nogometne Lige prvaka mladih, trener juniorske momčadi Hajduka Marijan Budimir poprilično je mirno i koncizno reagirao na velik uspjeh.

Hvala na čestitkama. Mislim da smo bili okej prvih 15-20 minuta i onda je moram priznati Milan bio bolji. Uspjeli smo izdržati do poluvremena i znali smo da ćemo na poluvremenu morati nešto promijeniti. Zamijenili smo strane Brajkoviću i Vrciću koji su u prvom dijelu bili malo indisponirani, ali su u drugom dijelu pokazali što znaju. Na kraju krajeva smo odigrali pametno, taktički u drugom dijelu jako zrelo, a imali smo i sreće koju smo isprovocirali, i zasluženo ušli u finale, prve su riječi Hajdukovog stratega.

Budimir je istaknuo koje su to bile promjene koje je sa svojim igračima dogovorio između prvog i drugog poluvremena.

Nakon što su nas prvo poluvrijeme razigrala dva njihova “build-upa” dogovorili smo se da ćemo ih pritiskati u visokom presingu u drugom dijelu. To je na kraju i dovelo do Hrgovićevog gola za 3:0.

U finalnoj utakmici u ponedjeljak od 18 sati juniore Hajduka očekuje nizozemski AZ Alkmaar.

Malo sam pogledao AZ na televiziji prije sastanka. Jako su dobra ekipa, fizički i taktički, i imaju dva tri vrhunska individualc. Pomoćnici Sabljić i Radić su išli gledati utakmicu AZ-a pa ću od njih znati još više o momčadi. Dobro ćemo se pripremiti do ponedjeljka, rekao je Budimir.

Ako je danas u petak, na radni dan, bila ovakva navala, mogu misliti samo kako će biti u ponedjeljak u finalu. Oni su naša pokretačka snaga! Bilo je nekih manjih incidenata, ali mislim da će se to zanemariti, zaključio je staloženi Hajdukov strateg.