Subota, 27 travnja, 2024

START IZ SNOVA: Košarkaši Busovače pobijedili Posušje

Košarkaši KK Busovača su u prvoj ovosezonskoj utakmici pokazali da će najava pred prvenstvo borbe za doigravanje biti realna.

Pobijedili su vrlo dobru ekipu Posušja koje predvode iskusni premijer ligaški igrači Begić i Penava rezultatom 86:81. Ovaj rezultat je, po prikazanoj igri domaćih košarkaša, prilično nerealan jer je Busovača zaslužila i uvjerljiviju pobjedu, no gosti su s dvije trojke u posljednjih 10-tak sekundi značajno ublažili poraz.

Počelo je vodstvom Posušja 5:0 i 14:06, ali je Busovača odličnom igrom Mašića u napadu te presječenim loptama Hodžića došla do preokreta na kraju prvog perioda.

Drugi dio je bila rapsodija košarkaša u plavim dresovima. Zasipali su koš Posušja sa svih strana – Mašić , Softić, Duranović , Gazić, a odlično su skakali u obrani Mešinović i Milinović koji je nastupio iako je imao povišenu temperaturu. Razlika je otišla na +18, ali su se gosti vratili do poluvremena na -11 zahvaljujući padu koncentracije domaće ekipe i lošoj reakciji u zadnjim sekundama četvrtine.

Treći period je godinama najkritičniji period Busovače. Tako je bilo i ovoga puta, ali je sigurno mladoj ekipi pomoglo i prošlogodišnje iskustvo igranja u seniorskoj konkurenciji. Sada su godinu stariji i uspjeli su održati + 6 poena do početka posljednjeg dijela utakmice (68:62).

Posušje je napravilo konačni pritisak u prva tri minuta 4. perioda. Uspjeli su doći na samo dva poena razlike (69:67), ali je uslijedila serija od 8 uzastopnih koševa domaćih košarkaša (Duranović , Softić i Mašić) koja je izgleda i prelomila utakmicu za konačnih 86:81.

Po završetku utakmice, trener domaćih Josip Križanović izjavio je za naš medij kako je domaća ekipa pokazala spremnost i odlično odigrala utakmicu:

“Napadački smo odigrali odlično 1. poluvrijeme. Vrlo disciplinirano s mnoštvom kretnji u napadu i brzom predajom lopte. Vrlo loši smo bili u završnicama, dekoncentrirani, tako da su gosti u zadnje 2 minute prvog dijela imali seriju 9-2. Vrlo sam zadovoljan uloženom energijom u obrani i timskim pristupom, tako da taj dio moramo zadržati i unaprijediti radom na treningu”.

Kod domaćih nije bilo slabog pojedinca: najbolji i najefikasniji Benjamin Mašić 31 poen, Mešinović 5 poena, ali 10 skokova, Milinović 10 poena i 7 skokova, odličan Dino Duranović s 14 poena, Hodžić odličan u 1. periodu kada je trebalo stići goste, Gazić i Draganović junaci obrane čitavu utakmicu, Softić je pogađao u najkritičnijim dijelovima 3. perioda, a pravo osvježenje je bio 17-godišnji Tepić koji je svoje minute odigrao odlično i postigao 7 poena. U igru su ulazili i Babić i Ćosić dok jedino u igru nije ulazio Jovanović.

Narednu utakmicu KK Busovača igra već u srijedu 25. 10. u 19 sati. Kup KS HB protiv prvoligaša Studenta iz Mostara (tu ćemo utakmicu posebno najaviti), dok u ligaškom natjecanju Busovača putuje u Tomislavgrad naredni vikend.