Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Poraz Dinama u Beču: Loša i bezidejna predstava hrvatskog prvaka

Nogometaši Dinama poraženi su u 3. kolu Europske lige u Beču od Rapida s 2:1.

Plašljivo je Dinamo ušao u utakmicu, nije bilo njihove prepoznatljivije kombinatorike i brzo su gubili loptu uslijed visokog presinga Austrijanaca.

Rapid je poveo u 8. minuti kada je Orić neozbiljno shvatio Arasea koji je stigao jednu tešku loptu, prošao Oršića i ubacio u sredinu gdje je Marco Grull na pravom mjestu i mirno šalje loptu u mrežu za 1:0.

Taj gol probudio je Dinamo, ili bolje reći da se Rapid nakon vodstva malo povukao, ali su u 13. minuti imali novu veliku priliku, međutim Livaković sjajno brani.

Do izjednačenja su Modri došli u 24. minuti. Najprije je Petković sjajnim prodorom izborio slobodan udarac u opasnoj zoni. Obrana Rapida je nakratko otklonila opasnost, ali nakon jedne svijeće u kazneni prostor domaćina, najbolje se snalazi Mislav Oršić. Sjajno je primio loptu, pronašao prostor i zakucao za 1:1.

Gol Oršića možete pogledati OVDJE!

No, onda je uslijedila nova crna rupa u igri hrvatskog prvaka. Nije bilo povezanosti u igri te su brzo gubili lopte, a Rapid je sve više prijetio.

U 34. minuti Austrijanci su imali slobodnjak iz opasne zone. Grull je ubacio, a Hofmann je ostao bez čuvara i samo glavom sproveo loptu u mrežu za 2:1.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, ali je Dinamo zadesila još jedna loša vijest jer je teren zbog ozljede morao napustiti Petković.

U drugom poluvremenu Rapid je prepustio inicijativu Dinamu i čuvao prednost. Iako su Modri imali posjed, prave prilike od njih nismo vidjeli. Ali, zato je na drugoj strani Ercan Kara opasno pucao, a Livaković fantastičnom paradom izbacuje loptu u korner.

Dinamo je i u nastavku kružio oko zone Rapida, ali im obranu nisu uspijevali probiti. Na kraju je i završilo 2:1.

Ovim porazom Dinamo je i dalje ostao na drugom mjestu s 3 boda koliko imaju i Rapid i Genk (utakmica manje) jer Modri imaju bolju gol razliku.