Petak, 26 travnja, 2024

NK Busovača pobjedom ekipe NK Vlašić osigurao opstanak u Drugoj ligi FBiH Zapad

U 15. kolu Druge lige FBiH – Zapad 1 ekipa nogometnog kluba Busovača bila je gost NK Vlašić.  Već na samom početku utakmice mrežu gostiju zatresao je Čećura na asistenciju Brkića i time doveo ekipu Busovače u vodstvo.

“Naš tim je bio mnogo dominantniji i tu dominaciju potvrdio je Filip Laštro za vodstvo našeg tima od 2:0. Naši nogometaši ni tu nisu stali, napadačka igra isplatila se sredinom prvog poluvremena kada Brkić pogađa za 3:0 i ispostavit će se rješava utakmicu. Pred kraj prvog poluvremena gosti su uspjeli smanjiti rezultat no više od toga nisu mogli. U drugom poluvremenu naši nogometaši su uspjeli sačuvati stečenu prednost iz prvog poluvremena i slaviti rezultatom 3:1. Ovom pobjedom naš klub je osigurao opstanak u Drugoj ligi FBiH Zapad 1! U posljednjem kolu gostovat ćemo u Bugojnu, ekipi NK Iskra. Velike čestitke igračima,stručnom štabu i upravi našeg kluba na ostvarenom cilju, tj opstanku u ligi! Zahvaljujemo se i našim navijačima na podršci koju su nam pružali tokom cijele sezone” , piše na Facebook stranici NK Busovača.