Petak, 26 travnja, 2024

Košarkaši Busovače ‘razbili’ Posušje za kraj sezone!

Pobjedom nad odličnom ekipom Posušja, mladi košarkaši Košarkaškog kluba “Busovača” završili su još jednu više nego uspješnu sezonu koja je počela u rujnu prošle godine. Dva nesretna poraza protiv Rame i Zrinjskog na svom terenu koštali su ovu mladu ekipu odlaska na državno prvenstvo.

Utakmica je počela dosta nervozno s obje strane i prva četvrtina završena je bez pobjednika 14:14. U drugom periodu gosti dižu ritam na koji košarkaši Busovače nemaju odgovor. Pokušavao je trener Durak čestim izmjenama poremetiti sam tempo, ali nije uspijevao tako da su Posušaci dobili poluvrijeme sa 32:23.

Drugo poluvrijeme kao da je druga postava Busovače izašla na teren Sportske dvorane u Busovači. Trojkama Danijela Popovića, Marka Šafradina i Matije Šimića, rezultat brzo dolazi u egal, probudio se i centar Toni Jurešić, a onda na scenu stupa najbolji igrač ove selekcije Ivano Pandža koji svojim dalekometnim trojkama i ulazima potpuno razbija goste za konačnih 70:64.

Ivano Pandža ponovno najbolji strijelac sa 39 poena, odličan mladi Marko Šafradin, a svoj doprinos pobjedi prije svega igrom u drugom poluvremenu istakli su se i Toni Jurešić, Armad Husanović, Danijel Popović i Matija Šimić.

Do kraja trenažnog procesa mladi košarkaši Busovače imaju nekoliko dogovorenih prijateljskih utakmica i odlazak na zaslužen odmor od ove fantastične sezone. Čestitamo!