Ponedjeljak, 1 srpnja, 2024

Kadeti pregazili Hrvatsku za četvrtfinale

Kadetska košarkaška reprezentacija naše države je večeras protiv Hrvatske pružila zaista sjajnu partiju i sasvim zasluženo se s drugog mjesta plasirala u četvrtfinale među osam najboljih timova u Europi. Konačan rezultat je glasio 86:59 za naše momke.

Već od samog početka se vidjelo da će naši momci dominirati na terenu. Na kraju prve četvrtine je rezultat glasio 22:11, a na kraju prvog poluvremena 44:28.

Sani Čampara, Džanan Musa i Njegoš Sikiraš su gospodarili terenom i riješili pitanje pobjednika već u trećoj četvrtini meča. Na kraju ovog dijela igre rezultat je glasio 68:51 za naš nacionalni tim. Do kraja su naši momci čuvali prednost i ponovili uspjeh od prošle godine.

“Prvo bih želio da čestitam mojim igračima koji su napravili još jedan uspjeh, ali mi ovdje ne mislimo stati. Taktički smo sve odradili na pravi način, napadački smo bili jako raspoloženi i došli do zaslužene pobjede. Prvi cilj smo uspjeli ostvariti, a naš sljedeći se zove plasman na Svjetsko prvenstvo. Odmorit ćemo se sutra, a onda protiv Njemačke pružiti maksimum”, rekao je naš selektor Josip Pandža nakon ovog meča.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Sani Čampara sa 21 poenom, 6 asistencija i 3 skoka, dok je Džanan Musa ubacio 17 poena, imao 7 asistencija i 5 skokova. Njegoš Sikiraš je dodao 12 poena i 9 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Darko Bajo sa 16 poena i 10 skokova.