spot_img
spot_img
Srijeda, 8 svibnja, 2024

HRVATSKA RAZBILA CIPRANE, UPUTILA 29 UDARACA, ZABILA TRI KOMADA, PRVI SMO U SKUPINI!

Veliku dominaciju Dalićeva je momčad okrunila u završnici, prije toga Modrić nije uspio zabiti penal

CIPAR – HRVATSKA 0:3 (Perišić 45’+2′, Gvardiol 80′, Livaja 90’+2′)

CIPAR (3-4-2-1): Michael – Ioannou, Soterlou, Andreou – Avraam (od 61. Antoniades), Kastanos, Artymatas (od 69. Kyriakou), Psaltis – Papoulis (od 69. Loizou), Pittas (od 46. Tzioni) – Sotiriou (od 85. Kakoulli)

HRVATSKA (4-3-2-1): Livaković – Stanišić, Gvardiol, Ćaleta-Car, Sosa – Brozović (od 84. Jakić), Kovačić (od 63. Pašalić), Modrić (od 84. Ivanušec) – Perišić, Vlašić (od 68. Brekalo) – Kramarić (od 68. Livaja)

KRAJ UTAKMICE!

90’+2′ – GOOOL! Jakić je poslao fantastičnu dugačku loptu prema Brekalu koji se junački riješio svog braniča te zatim idealno uposlio Livaju, a Hajdukov napadač u padu trese mrežu za lagodnih 3:0!

90′ – Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

85′ – Posljednja promjena i kod domaćih. Kakoulli ulazi, izlazi Sotiriou.

84′ – Novu dvostruku promjenu radi Zlatko Dalić. Ulaze Luka Ivanušec i Kristijan Jakić kojemu je ovo debi za reprezentaciju, a prema klupi su se uputili Luka Modrić i Marcelo Brozović.

80′ – GOOOL! Sosa je izveo korner, lopta se odbila od Ioannoua do Gvardiola koji s gol-linije trese mrežu za svoj prvijenac u dresu Vatrenih! Napokon je ušla i Hrvatska vodi 2:0!!!

77′ – Modriiiiiić!!! Neće pa neće… gađao je maestro ljevicom, fijuknulo je pored vratnice! Ovo je 25. udarac Hrvatske po golu Cipra, od toga ih je 10 išlo u okvir. No, ništa to ne znači ako je na semaforu i dalje samo 1:0.

image

– Afp

76′ – Novi šut, sada Brekala, ovog puta fantastično brani Michael!

76′ – Sosa traži Pašalića, ali – pogađate – od bloka odlazi to u korner.

75′ – Još jednom prijeti sjajni Perišić, ali neće pa neće lopta proći blok…

74′ – Ovaj bunker kao da je nemoguće probiti… sada su šutirali Perišić, Livaja, Modrić i Brozović, svaki je udarac bio blokiran!

71′ – Sosa je sad zakuhao jednu situaciju i tražio Livaju, brži je ipak, uz pomoć ciparske obrane, bio vratar Neofytos Michail.

69′ – Dvostruka zamjena i kod Cipra. Ulaze Kyriakou i Loizou, izlaze kapetan Artymatas i veteran Papoulis.

68′ – Dvostruka izmjena kod Vatrenih. Ulaze Marko Livaja i Josip Brekalo, na klupu će Andrej Kramarić i Nikola Vlašić.

63′ – Prvu zamjenu radi Dalić. Ulazi Mario Pašalić umjesto Matea Kovačića.

61′ – Još jedna izmjena u momčadi Cipra. U igri je Antoniades, izaći će Avraam.

61′ – Stanišić je nažalost u svome debiju dobio žuti karton zbog prekršaja na Papoulisu.

image

RONALD GORSIC/CROPIX Cropix

59′ – Novi promašeni zicer! Modrić igra jednu čudesnu utakmicu, trudi se, probija, asistira, pokreće gotovo sve akcije… sada je uposlio Vlašića koji odmah odigrava dupli pas s Perišićem, Vlašić zatim izbija sam pred ciparska vrata i s pet metara šutira pored gola! Pa ne može se to promašivati…

54′ – NIŠTA OD GOLA! Modrić je izveo najstrožu kaznu, a vratar Michaer pročitao je njegov udarac… nažalost, ostaje samo 1:0 za Vatrene. Modriću je ovo treći promašeni jedanaesterac u karijeri, sva je tri promašio u dresu reprezentacije. Prvi 2008. protiv Andore, drugi 2018. protiv Danske kada mu je u regularnome dijelu susreta udarac pročitao Kasper Schmeichel, a evo sada ga je ‘pročitao’ i ciparski vratar.

52′ – JEDANAESTERAC ZA HRVATSKU! Kramarić je pao u orkšaju sa Soterlouom i Ioannouom, a sudac Michael Oliver odmah pokazao na bijelu točku!

50′ – Opet traje inicijativa Vatrenih. Perišić je sada u jednoj gužvi gađao ili centrirao… u svakom slučaju, novi korner za Hrvatsku, i to peti!

46′ – Vraćamo se u Larnacu. Cipar je napravio jednu izmjenu – ulazi Tzioni, u svlačionici je ostao Pittas. Dalić na teren šalje isti sastav kao u prvome dijelu.

image

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA – Nakon kratkog početnog presinga Cipra na terenu je praktički postojala samo Hrvatska. Smireno su Vatreni kombinirali, u naletima stezali obruč pred golom domaće momčadi, a prilike su se redale jedna za drugom. Kramariću je poništen pogodak zbog nesretnog zaleđa Perišića, Krama zatim ne zabija zicer, no miran nastavak susreta osigurava Ivan Perišić u posljednjim sekundama prvoga dijela!

image

– Afp

45’+2′ – GOOOL! Čudesni Modrić šalje novu vrhunsku asistenciju prema Perišiću, a hrvatski krilni napadač otresao je svog čuvara te zatim rutinski, prizemnim plasiranim udarcem ispod Michaela pogodio mrežu za vodstvo Vatrenih! Hrvatska vodi 1:0!

45’+1′ – Što je sada promašio Krama! Modrić je opet pokazao trenutak genijalnosti i savršenom vanjskom felšom gurnuo Sosu u prigodu… Sosa traži Vlašića u petercu, obrana kratko odbija do Kramarića, a napadač Vatrenih s pet metara gađa preko grede!

45′ – Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

44′ – Avraam je grubo startao na Stanišića i opravdano dobio žuti karton.

image

– Afp

40′ – Sledila se klupa Vatrenih… Sotirlou je pobjegao našoj obrani i izbio sam pred Livakovića, no srećom označeno mu je zaleđe. Za svaki slučaj Livi je skinuo taj zicer najopasnijem ciparskom igraču!

35′ – Kramarić još jednom šutira, gađao je ljevicom s desetak metara iskosa, ali bio je to slab udarac i hvata to ciparski vratar.

33′ – Kovačić radi prekršaj na Psaltisu, a Artymatas na Brozoviću… obojica ulaze u Oliverovu bilježnicu, što znači da Kovu nećemo gledati u sljedećoj reprezentativnoj akciji u ponedjeljak protiv Slovačke.

image

– Afp

31′ – Fijuknulo je pored gola! Gvardiol sjajno gura Perišića u šansu, a krilni napadač Intera bježi svojem čuvaru, no završni šut prolazi malo pokraj suprotne vratnice!

30′ – Dobro kombiniraju Vatreni, inicijativa je očigledna, dominiraju u svim segmentima – osim u onom rezultatskom. Bilo bi dobro zabiti pogodak u prvome dijelu da se ne uvuče nepotrebna nervoza u redove Dalićevih nogometaša.

23′ – GOOOL! Sosa šalje okomitu loptu u prostor, prihvaća je Perišić i zatim uočava Kramarića u sredini… Kramarić je primiruje i onda pogađa mrežu između dvojice braniča! Međutim, bio je Perišić u zaleđu kod Sosinog dodavanja i sudac Oliver, uz sugestiju VAR-a, poništava gol.

20′ – Novi pokušaj Vatrenih, ovog puta ozbiljniji! Perišić si je lijepo otvorio prostor i gađao bliži kut, čupa to Michael!

19′ – Gađa i Vlašić, ali samo preko grede…

18′ – Bravo, maestro! Teško je i pobrojati koliko je igrača Cipra predriblao naš kapetan, infiltrirao se u šesnaesterac i napravio pravu pomutnju, na kraju je šutirao iz mrtvoga kuta i izborio korner.

15′ – Steže se obruč! Okuražio se i Borna Sosa, njegov udarac s dvadesetak metara lijepom paradom brani Michael!

14′ – Nova šansa Hrvatske! Perišić je u prigodi, a njegov šut od bloka ide u korner.

13′ – Prva izrađena akcija Vatrenih! Stanišić šalje okomitu loptu u prostor Vlašiću, ovaj daje povratnu za Kramarića, a napadač Hoffenheima šutira preko grede i promašuje taj zicer! Šteta, dobro je izgledalo…

10′ – Nije još Hrvatska nametnula svoju igru, a i domaća se momčad osokolila na samome startu. Sada je i Artymatas zaprijetio iz daljine, blokira još jednom Gvardiol. Reklo bi se u nekim drugim okolnostima – kontrolirani nogomet.

4′ – Sada ovo izgleda bolje. Stanišić je probio desni bok, Krama je zaprijetio, a Ciprani u panici izbili, nakon toga centrira Sosa – samo u ruke vratara Michaela.

image

– Afp

1′ – Evo pogreške odmah na startu… Stanišić je presporo vraćao loptu Livakoviću, presjekao je to Sotirlou i sjurio se u šesnaesterac, srećom Gvardiol je bio koncentriran i blokirao njegov pokušaj.

1′ – Počela je utakmica na AEK Areni u Larnaci. Ajmooo, Vatreni!!!