Petak, 26 travnja, 2024

Košarkaši KK Busovače su ovu polusezonu zaključili sigurnom i uvjerljivom pobjedom protiv Brotnja iz Čitluka rezultatom 93:74.

Igrači Busovače nakon prošlonedjeljne pobjede u Mostaru su u grču ušli u ovu utakmicu tako da su gosti nakon 6.minuta vodili sa 18:9. Poslije time-outa na terenu se pojavila druga ekipa Busovače, veoma brzo je serijom 13: anulirana prednost gostiju do konačnih +10 na poluvremenu(50:40).

Posljednji pokušaj za preokret su gosti imali sredinom 3.četvrtine kada su smanjili vodstvo Busovače na -7, ali su trojke trenera-igrača Atifa Duraka potpuno preokrenule rezultat za konačnih 93:74.

U posljednja dva minuta šansu su dobili i kadeti KK Busovače, Pandža, Behadarević, Jurešić i Husanović, a seniorske poene je ubilježio Ivano Pandža.

Najbolji u domaćoj ekipi Atif Durak 29 poena, Vildan Hodžič 26 poena, Ismar Brkić 22 poena i Anes Hodžić 11 poena.

Ova pobjeda je još jedan korak do proljetnog play-offa što bi bio veliki uspjeh ove mlade generacije KK Busovače.