Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Dvostruka pobjeda mladih košarkaša Busovače

Proteklu nedjelju su odigrane utakmice redovitog 26. kola Lige mladih KS HB, a gosti u Busovači su bili mladi košarkaši iz Tomislavgrada.

Mlađi kadeti su od početka dali do znanja tko je favorit i vodstvom od 16:0 u 6. minutu 1. perioda gotovo riješili pitanje pobjednika. Iz minuta u minut je razlika rasla i da trener Marić zadnji period nije igrao s igračima mnogo mlađim od gostiju razlika bi bila zaista velika. Odlični Gudelj, Kojadin, Jovanović, svidio se Dujić sa svojim asistencijama, Puljić , Mekić i svi kojima je trener Marić dao šansu da zaigraju do konačne pobjede 51:23.

Kadeti su lakše od očekivanog (kada se pogleda visina gostiju iz Tomislavgrada) došli do zaslužene i uvjerljive pobjede. U prvom poluvremenu fenomenalan Tolja (14 poena i 12 skokova), odlični Vidović (31 poen), Radošević i Marić ostvaruju 17 poena prednosti. U drugom dijelu ta prednost i dalje raste do konačnih 84:57 i prodor kadeta u gornji dio tabele Lige mladih KS HB (6. mjesto od 14 ekipa). Pored već navedenih igrača, vrlo dobar Gabrijel Bošnjak – Zadro te pretkadeti Gudelj i Kojadin.