Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Busovljaci deklasirali Grude, odlična utakmica Atifa Duraka

Košarkaši Busovače napravili prešli su prvu stepenicu ka zadanom cilju ove sezone, a to je ulazak u play-off lige A-1 KS HB.

Savladana je ekipa KK Grude s velikih 25 poena razlike – 83:58 i nadoknađena je i razlika u međusobnom skoru s direktnim konkurentom za doigravanje jer su Grude u jesenjem dijelu slavile sa + 6 poena.

Od prvog minuta Busovača je nametnula svoj ritam te nakon rezultatske klackalice u prvoj četvrtini u drugom periodu “dodali gas” te brzim protiv napadima i trojkama Atifa Duraka doveli do + 9 na poluvremenu.

Treći period je nastavljen u istom ritmu, razlika je povećavana iz minuta u minut do konačnog trijumfa. Ono što posebno raduje da su se gledatelji u velikom broju vratili u dvoranu, a ako busovački košarkaši nastave s očekivanim pobjedama ubrzo će se tražiti i karta više.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi Busovače Atif Durak sa 31 poenom (9 trojki), standardno iznad prosjeka Ismar Brkić (24 poena) i Vildan Hodžić (19 poena), a istakli su se svojim asistencijama i Anes Hodžić i odlični mladi centar Ahmed Hodžić. Narednu utakmicu košarkaši Busovače gostuju u Rami, a za 14 dana domaćini su ekipi Široki II.