Petak, 26 travnja, 2024

Busovača na krilima Josipa Radoševića deklasirala Čapljinu

Košarkaši Busovače su u nedjelju, 18. listopada 2015. ugostili svoje vršnjake iz Čapljine u okviru 2. kola Lige mladih KS HB. Mlađi kadeti su nakon visoke pobjede u 1. kolu u Novom Travniku oduševili i domaće navijače sigurnom i uvjerljivom pobjedom nad Čapljinom od 80:49. Posebno se istakao plavokosi branič Busovače Josip Radošević kojeg će mladi Čapljinci dugo sanjati kao „noćnu moru“. Naime, Josip je u ovoj utakmici uz odličnu igru postigao i nevjerojatnih 46 poena.

Uz njega su se odličnom igrom istakli i Dean Vidović, Filip Stipac i Muhamed Tolja, dok su gledatelji na kraju utakmice ovacijama ispratili i poene koje su postigli oni najmlađi, Marin Prusac i Marin Ćosić.

Uz utakmicu mlađih kadeta igrana je i utakmica kadetskih selekcija ova dva kluba. Utakmica kadeta će se dugo pamtiti po svom kvalitetu, ali i uzbudljivoj završnici u kojoj su s(p)retniji bili gosti iz Čapljine te pobijedili sa 79:78.

Prva četvrtina je jedna od najlošijih koje je ova selekcija Busovače odigrala, a u lošem ritmu su nastavili sve do polovine druge četvrtine kada su kadeti Čapljine imali i 20 poena prednosti. Nakon odmora dolazi neka nova Busovača. Razigrao se ponovno Josip Radošević (24 poena na ovoj utakmici) i posebno s trojkama Antonio Vučić. Proigrala je i linija ispod koša Milinović – Relota te je Busovača čak i povela u zadnjem minutu.

Na kraju su imali i zadnji napad koji je dobro organiziran, no Antonio Vučić nije uspio pogoditi za konačni preokret.

Naredne utakmice mladi košarkaši Busovače igraju iduće nedjelje, a gosti su u Širokom Brijegu.