Nedjelja, 16 lipnja, 2024

Zrinjski osvojio Kup Bosne i Hercegovine

Nogometaši Zrinjskog obranili su trofej namijenjen osvajaču Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su s ukupnih 2:0 pobijedili Borac u dvije utakmice.

Uzvratna utakmica u Banjoj Luci završena je novom pobjedom Zrinjskog rezultatom 1:0.

Zrinjski je u prvoj utakmici svladao ekipu Borca rezultatom 1:0 na svom terenu pa mu je u uzvratu odgovarao i neriješen rezultat, ali je bez obzira na to slavio i u drugoj utakmici.

Zrinjski je u utakmicu ušao znatno bolje. U osmoj minuti pravo čudo je spriječilo goste da povedu nakon velike gužve u kaznenom prostoru Borca kada su igrači Zrinjskog uputili čak četiri udarca.

Nastavilo se s otvorenom igrom, a Ćuže je zaprijetio i u 25. minuti udarcem iz daljine, ali koji nije bio velika opasnost po domaću ekipu.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Tomislav Kiš je silovito pucao iz slobodnog udarca, ali je vratar Borca Marko Milošević bio siguran, pa se bez golova otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela vidjeli smo po jednu polu-šansu na obje strane, a onda je Nardin Mulahusejnović mogao zapečatiti sudbinu Borca u 60. minuti. Napadač Zrinjskog ipak nije uspio pretvoriti u gol ubačaj Marija Tičinovića s desne strane i lopta je otišla pored gola.

Najbolju priliku Borac je imao u 76. minuti. Jovo Lukić je dočekao centaršut s lijeve strane, ali je njegov udarac blokirao Hrvoje Barišić u posljednji trenutak.

Gol koji je odlučio utakmicu i cijelo finale vidjeli smo u 81. minuti. Matija Malekinušić se sjajno snašao u kaznenom prostoru Borca, primio loptu na prsa i onda je iz voleja zakucao u mrežu Banjalučana.

Ostalo je 1:0 u korist ekipe iz Mostara, tako da je Zrinjski zahvaljujući dvije pobjede u dvije finalne utakmice osvojio treći trofej u Kupu BiH.

Prethodno, Zrinjski je ovo natjecanje osvajao 2008.i 2023. godine.