Subota, 27 travnja, 2024

Uživo / Bosna i Hercegovina – Island: Zmajevi odlični, kakav gol Dedića!!!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2024. godine utakmicom protiv reprezentacije Islanda. Utakmica se igra na Bilinom polju u Zenici, a počela je u 20:45. Zmajevima će faliti Edin Džeko, a debitirat će i Benjamin Tahirović.

U isto vrijeme su počele i ostale utakmice grupe J Portugal – Lihtenštajn, Slovačka – Luksemburg.

64′ – KAKVA GOLČINA DEDIĆA!!! Predriblao je nekoliko fudbalera, ušao sa lijeve strane i sa 18 metara majstorski lijevom nogom matirao golmana Islanda.

59′ – Islanđani pokušavaju iz auta zaprijetiti našoj reprezentaciji, ali su mirni fudbaleri BiH.

54′ – Pogriješili su Islanđani, ali Ahmedhodžić nije dobro pokušao na prazan gol.

51′ – Greška Šehića koji se okliznuo, ali Haraldson je pao preko lopte i nije uspio pogoditi prazan gol.

50′ – Miran početak drugog poluvremena u Zenici

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

HT – Poluvrijeme na Bilinom polju.

45+2 – Čarke na terenu, Gudmundson je bezobrazno udario na podu Tahirovića. Obojica su dobili žute kartone.

45′ – 3 minute sudijske nadoknade.

44′ – Odličan prodor i udarac Gazibegovića, ali ponovo spašava Runarson Islanđane. Dominiraju Zmajevi.

40′ – RADE KRUNIĆĆĆĆĆĆ!!!! Ponovo centaršut Dedića, Prevljak šutira, a na odbijenu loptu se zalijeće Krunić i pogađa mrežu Islanda.

Utakmici prisustvuje i član predsjedništva BiH. Pixsell / Armin Durgut

35′ – Loša reakcija fudbalera BiH, ali smo izbjegli neugodnu situaciju.

31′ – Odlična akciju je završio Saničanin udarcem glavom, ali brani to Runarson.

24′ – Odličan dribling Dedića, iznudio je korner. Nismo uspjeli zaprijetiti iz njega.

21′ – Tvrda utakmica uzima i žrtve. Rade Krunić je raskrvario nos, a Ahmedhodžić je dobio udarac u neugodno mjesto.

19′ – Opet prilika za Demirovića, jako raspoložen napadač BiH.

16′ – Žuti karton za Haraldsona, pošto je prekinuo kontru fudbalera BiH.

14′ –  BiH VODI!!! Rade Krunić je pogodio, nakon odličnog trka Dedića i ubačaja, šutirao je Prevljak, a poslije odbijenog udarca, lopta je došla do Krunića.

Odličan početak Zmajeva. Avaz

10′ – Ponovo je Demirović zaprijetio, ovog puta iz trka glavom,  ali odbranio je to Runarson.

8′ – Nesigurna odbrana BiH, ali su uspjeli očistiti šesnaesterac.

5′ – Odlična prilike se redaju za našu reprezentaciju. Demirović je izašao jedan na jedan sa golmanom, ali nije uspio postići gol.

3′ – Slobodan udarac za Islanđane.

1′ – Opasna šansa za reprezentaciju BiH, ali Hadžiahmetović nije uspio dobro pronaći Demirovića.

1′ – Počela je utakmica.

Reprezentativci BiH i Island. Avaz

20:43 – Počelo je intoniranje himni. Prva je bila himna Islanda, a onda je uslijedila himna BiH.

20:37 – Navijači skandiraju kapitenu Bosne i Hercegovine Edinu Džeki

20:30 – Popunjena je i istočna tribina