Utorak, 23 travnja, 2024

Uz podršku Busovljaka Liverpool slavio u derbiju protiv Manchester Uniteda

Golovi Virgila Van Dijka iz 14. minute i Mohameda Salaha u sudačkoj nadoknadi bili su dovoljni da Liverpool slavi u derbiju protiv Manchester Uniteda sa 2:0.

Na tribinama utakmice, kao vjerna podrška, bili su i Busovljaci Adi i Dino Bohutinski.

Manchester United je prije ovog susreta bio jedini sastav kojeg Liverpool ove sezone nije uspio savladati, jer je u prvom dvoboju ovih ekipa na Old Traffordu bilo 1:1.

Domaći su od samog starta dali do znanja ‘tko je gazda na terenu’ i odmah su uspostavili konce igre. Kao plod toga stigao je i rani pogodak u mreži gostiju.

U 14 minuti korner je s desne strane izveo Trent Alexander-Arnold i ubacio, a neometan s pet metara loptu u mrežu ubacio stoper domaćih, Virgil Van Dijk.

Na 2:0 je povisio Roberto Firmino, ali je sudac Craig Pawson nakon velikih protesta igrača Uniteda poništio pogodak jer je strijelac jedinog gola na utakmici prije toga faulirao Davida de Geu.

U nastavku su Crveni vragovi malo ‘stali na noge’ i bili kud i kamo ravnopravan protivnik, ali od poraza se nisu uspjeli spasiti. U sudačkoj nadoknadi dugu loptu Alissona prihvaća Salah, koji matira de Geu za konačnih 2:0.

Liverpool sada ima 16 bodova više od prvog pratitelja, ekipe Manchester Cityja uz utakmicu manje, dok je United ostao peti sa 34 osvojena boda na svom kontu.