Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Švicarska slavila u ludoj utakmici, Srbija ispala sa Svjetskog prvenstva

Nogometaši Švicarske svladali su Srbiju s 3-2 (2-2) i kao drugoplasirana reprezentacija skupine G pridružili su se u osmini finala Svjetskog prvenstva u Katru reprezentaciji Brazila koja je unatoč porazu 0-1 od Kameruna osvojila prvo mjesto.

Srbija-Švicarska 2:3 (Mitrović 26′, Vlahović 35’/ Shaqiri 20′, Embolo 44′, Freuler 48′)

Kamerun-Brazil 1:0 (Aboubakar 90+2′)

Sastavi:

Srbija: V.Milinković-Savić, Milenković 🟨, Veljković, Pavlović 🟨, Živković, S.Milinković-Savić, Lukić, Kostić, Tadić, Mitrović ⚽, Vlahović ⚽

Švicarska: Kobel, Widmer 🟨, Akanji, Schar 🟨, Rodriguez, Freuler ⚽, Xhaka 🟨, Shaqiri ⚽, Sow, Vargas 🟨, Embolo ⚽

Sastavi:

Kamerun: Epassy, Fai, Wooh, Ebosse, Tolo, Anguissa, Kunde, Mbeumo, Choupo-Moting, Ngamaleu, Aboubakar ⚽

Brazil: Ederson, D.Alves, Militao, Bremer, Telles, Fabinho, Fred, Antony, Rodrygo, Martinelli, Jesus

Na stadionu 974 u Dohi Švicarska je povela u 20. minuti, kad je na dodavanje Sowa loptu u mrežu s desetak metara poslao Xherdan Shaqiri.

Srbija je preokretom došla do vodstva. U 25. minuti loptu je glavom u mrežu poslao Aleksandar Mitrović, a u 35. minuti je pogodak za 2-1 postigao Dušan Vlahović.

Švicarska je ipak na odmor otišla s rezultatom koji joj je donosio plasman u osminu finala, jer je u 44. minuti na 2-2 izjednačio Breel Embolo.

Sjajnu akciju Švicaraca već u trećoj minuti drugog poluvremena Remo Freuler je završio pogotkom za 3-2.

Iako su Brazilci s drugom postavom bili nadmoćni tijekom cijelog dvoboja, Kamerun je došao do velike pobjede kad je u drugoj minuti sučevog dodatka pri kraju dvoboja. Pogodak glavom postigao je kapetan momčadi Vincent Aboubakar koji je odmah potom zaradio drugi žuti karton i isključenje, zbog toga što je u proslavi skinuo dres.

Brazil je natjecanje u skupini završio sa šest bodova, koliko ih je sakupila i Švicarska, ali je zbog lošije gol-razlike osvojila drugo mjesto. Kamerun je završio kao treći s četiri boda, a Srbija je s jednim bodom ostala na dnu ljestvice skupine G.

Brazil će kao prvoplasirana reprezentacija skupine G u osmini finala igrati protiv Južne Koreje, a taj je dvoboj na rasporedu u ponedjeljak, 5. prosinca, od 20 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Švicarci će na teren dan poslije, također od 20 sati, a suparnik u posljednjem dvoboju osmine finala bit će im reprezentacija Portugala.

Pobjednik dvoboja Brazil – Južna Koreja će u četvrtfinalu (9. prosinca) igrati protiv boljeg iz sraza Hrvatske i Japana.