Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Sjajna Lana Pudar osvojila broncu na Svjetskom kupu u Berlinu

Najbolja plivačica iz Bosne i Hercegovine, Lana Pudar (17), osvojila je brončanu medalju u finalnoj utrci na 200 metara leptir stilom na Svjetskom kupu koji se održava u Berlinu.

Lana je dionicu preplivala za 2:08.90 sekundi, osvojivši tako novo odličje. U finalu je bila najmlađa sudionica uz Amerikanku Katie Grimes.

Pobjedu je odnijela Kineskinja Yufei Zhang s vremenom 2:07.11, dok je drugo mjesto pripalo Heleni Rosendhal Bach (2:08.74). Lana je za pobjednicom zaostala 01.79 sekundi.

Prethodno je Lana imala treće najbolje vrijeme u polufinalu, završivši tu utrku za 02:11.71.

Ovogodišnji Svjetski kup okupio je najbolje plivače i plivačice iz cijelog svijeta i označio je početak nove plivačke sezone.