Sedmi Outdoor foto&film festival – 3fok Kreševo svečano je zatvoren

0
21
Sedmi Outdoor foto&film festival – 3fok Kreševo svečano je zatvoren u subotu navečer, dodjelom nagrada u osam kategorija fotografije i dvije kategorije filma.

Samoj dodjeli prisustvovali su brojni nagrađeni autori i gosti iz svijeta outdoor aktivnosti.
Četiri dana festivala ljubitelji prirode u velikoj sali Napretka mogli su pogledati izložbu finalista u svih osam kategorija te veličanstvenu izložbu Muhameda Šišića sa ekspedicije na Everest 79. godine.

Na otvorenoj sceni, na trgu fra Grge Martića prikazani najbolji filmovi u kratkoj i ultrakretkoj kategoriji.

Pored festivalskog dijela održane su i promocije knjiga Stipe Božića i Vikija Grošelja, putovanja Nikoline Poljak te planinarske karte Čvrsnice, Čabulje i Vrana.

U nastavku lista ovogodišnjih pobjednika festivala.

FOTOGRAFIJE

ZABORAVLJENA LJEPOTA PRIRODE

 

1.Vladimir Tadić – U Tvoje Ruke
2.Sead Šašivarević – Jutro
3.Vladimir Tadić – Zelengora

PLANINE, SPORT I AVANTURA

1.Adi Kebo – Povratak alpinista
2.Mirsad Mujanović – Kad se putevi ukrštaju
3.Sanja Vrzić – Let u šumi

U PLANINI SAMO SVOJ TRAG OSTAVI

1.Omer Zebić – Prenj on fire
2.Sanja Vrzić – Za hladne dane
3.Radojko Bošković – Svjedoci

OSVAJAČI BESKORISNOG

1.Adnan Jašarević – Hvala ti što si izašlo za nas
2.Adi Kebo – Gužva
3.Vladimir Tadić – Formacija

OD PODZEMLJA DO SVEMIRA – SVJETLO U TAMI

1.Sead Šašivarević – Gradina
2.Sead Šašivarević – Lukomirska basna
3.Bahrudin Bandić – Konjic u noći

 
OD KAPI DO JEZERA

1.Sead Šašivarević – U zmajevom gnijezdu
2.Vladimir Tadić – Kravica
3.Ivan Bakula – Kamešnica u zalasku

SIĆUŠNI I KRUPNI STANOVNICI PLANINA

1.Mirsad Mujanović – Oblici života

2.Mirsad Mujanović – Posljednji pogled crvene žabe na svijet

3.Srđan Dunđerović – Bbk

 
VIA DINARICA

1.Dženad Džino – Četiri godišnja doba

2.Vladimir Tadić – Otisak

3.Nebojša Atanacković – Nestvarna Zelengora

FILMOVI

ULTRAKRATKI

1.Igor Vukić – DNC
2.Dženad Džino – Bijela Staza
3.Zlatan Kurto – Vučko Trail 2018

KRATKI

1.Zehrudin Isaković – Vrhovi Balkana – Kani
2.Dragoslav Gogić – Evropski Pešački Korak
3.Anja Šljivić – Komovi