Utorak, 7 svibnja, 2024

Potopljena Hrvatska ostala bez polufinala, uništila nas je momčad koja uopće nije imala šanse za prolaz

Hrvatska je nakon Mađarske izgubila i od Islanda, više nam ne igraju nikakve kalkulacije

HRVATSKA – ISLAND 30:34 (18:16)

HRVATSKA: Mandić – Jelinić, Šoštarić, Načinović, Srna, Karačić, Klarica, Kuzmanović, Mihić, Glavaš, Kušan, Šipić, Lučin, Mamić, Duvnjak, Cindrić, Maraš

ISLAND: Halgrimsson – Elisson, Gudjonsson, Vidarsson, Palmarsson, G. Kristansson, Magnusson, Gustafsson, Valencia, Rikardsson, Arnasson, Gislasson, Jonsson, Thartarsson, Smarasson, G. Kristjansson

UŽIVO

Gotova je utakmica. Island je pobijedio s 35:30, a posljednji gol je postigao Thrastarson. Hrvatska je ovim porazom definitivno ostale bez bilo kakve šanse za polufinale. Uskoro opširnije…

60.Klarica postiže gol za 30:34.

58.Dvije i pol minute prije kraja Island je zabio za 34:28, ali vraća Načinović.

57.Opet gol za gol. Strijelci su Thartarsson i Jelinić.

57.S jedne strane precizan je bio u drugom poluvremenu neumoljivi Elisson, na drugoj Načinović.

56.Napokon smo postigli jedan gol. Precizan je bio Karačić, ali bojimo se da je ovo kasno, prekasno.

54.U drugom poluvremenu igra samo jedna momčad, a to nije Hrvatska. Glavaš sada nije bio precizan, a Thrastarson jeste. Rezultat je 31:25.

52.Što se ovo događa? Srna je promašio, Elisson zabio za velikih 30:25 za Island.

52.Da stvar bude gora za Hrvatsku, isključen je Lučin.

51.Cijelo drugo poluvrijeme gledamo isti scenarij. Hrvatska promašuje, ovaj put Načinović, a Island kažnjava brzim akcijama. Opet je egzekutor bio Elisson. Kuzmanović je prije toga, u napadu prije, bio na mjestu, ali nedovoljan je samo on za uspjeh u ovoj utakmici.

50. Ne izgleda ovo dobro, nikako. Ima Island 28:25 nakon nove brze akcije koju je završio Elisson.

49. Odlazi Island na dva razlike, 27:25. Golove su postigli Vidarsson i Kristjansson.

48.Postigli smo dva gola zaredom. Prvo je strijelac bio Glavaš, a zatim Karačić.

46.Uporni su Islanđani, ne daju svoje vodstvo. Novi gol raspoloženog Rikhardssona.

46.Sada je Hrvatska odigrala jednu brzu akciju koju je golom završio Jelinić.

43.Islanđani nemaju puno ideja kada igraju na postavljenu obranu, ali zato koriste svaku kontru. Sada je Rikhardsson novim golom kaznio promašaj Cindrića.

41.Raspucao se Duvnjak. Zna da je potrebno i zabija za 23:23.

40. Novi brzi gol Islanđana. Sada je Elisson kaznio promašaj Cindrića.

40.Evo i Duvnjaka, novo izjednačenje je, 22:22.

39.Sad jedna brza akcija Hrvatske. Cindrić je zabio nakon promašaja Palmarssona, ali Island se preko Rikhardssona odmah vraća u vodstvo.

38.Precizan je bio Jelinić i smanjio prednost Islanđana.

37.Hrvatska je u problemima. Ne ide nas u napadu, a Islanđani sve brzo kažnjavaju. Sada je precizan bio Palmarrson za 21:19 Islanda. Perkovac traži minutu odmora.

36.Još jednom je brz i precuzan Island nakon našeg promašaja. Gol iz kontre je postigao Rikhardsson, a nakon nove greške u napadu precizan je bio i vratar Gustavsson koji je pogodio prazan gol.

33.Isključen je Načinović.

33.Srna vraća Hrvatsku u vodstvo lijepim golom iz prolaska na šest metara.

33. Neriješeno je, 18:18. Načinović nije bio precizan s jedne, ali zato jeste Palmarsson s druge stane.

31.Prvi gol u nastavku dao je Island preko Rikhardssona iz kontre nakon promašaja Klarice.