Subota, 20 travnja, 2024

Odlično počela sezona za nogometaše Busovače

Početak nove sezone u 2. ligi Zapad je bila repriza prošlogodišnjeg početka natjecanja. Protivnik isti – Radnik iz D. Vakufa, a i rezultat isti – sigurnih 2:0 za NK Busovaču.

Prvih 20 minuta utakmice proteklo je u dosadnom dodavanju obje ekipe na svojoj polovini terena za što je utjecalo i izuzetno sparno vrijeme u Busovači. Jedino vrijedno spomena bila je fantastična intervencija sve boljeg i boljeg mladog vratara Busovače Samira Selimovića koji je odličan udarac igrača iz Radnika uspio “izvaditi” ispod vratnice i loptu skrenuti u korner.

Tek zadnjih 15 minuta Busovača je potpuno preuzela inicijativu i stvorila 3-4 izgledne prilike koje Topalović, Brkić i Sejmen nisu realizirati. Drugo poluvrijeme vidjeli smo onu Busovaču iz protekle sezone – brzu, eksplozivnu i realizacija je morala doći. Busovača je povela u 51. minuti kada je nakon udarca Mladena Čečure na odbijenu loptu od vratara gostiju natrčao Topalović i loptu “pospremio” u nebranjenu mrežu.

Narednih 30 minuta na terenu je postojao samo jedan tim – Busovača. Prilike su se redale kao na traci – Brkić, Sejmen, Čečura i Topalović kao da su se utrkivali tko će bolje promašiti vrata gostiju, a i vratar Radnika je nekoliko puta odlično intervenirao. Točku na i stavio je Edin “Doktor” Brkić nakon odličnog proigravanja Čečure u 81. minuti za konačnih 2:0.

NK Busovača u srijedu 23. 08.u okviru Kupa BiH gostuje u Ilijašu, a narednu prvenstvenu utakmicu igraju u Vitezu protiv FK Viteza u nedjelju 27. 8. u 17 sati.