Nogometaši “Busovače” sigurni protiv “Han Bile”

U subotnjoj utakmici 5. kola Druge lige FBiH – Zapad nogometaši NK “Busovača” su sasvim zasluženo savladali solidnu ekipu FK “Rudar” iz Han Bile rezultatom 3:1.

Utakmica je odigrana pred 200-tinjak gledatelja. NK “Busovača” meč je počela u sljedećem sastavu :Selimović, Jerkić (Krilić), Šišić, Krišto, Begić, Salkica, Nino Brkić, Čečura, Javoraš (Sejmen), Edin Brkić i Topalović. Trener: Marko Lucić.

Naši nogometaši su dobro otvorili utakmicu i u 10. minutu nakon kornera Šišića odlično je reagirao mladi Begić koji je došao iz Kaknja i doveo našu ekipu u vodstvo od 1:0. Vrijeme je bilo teško za igru, ali naši nogometaši su imali terensku inicijativu. Brkić je slabo tukao iz izgledne situacije, potom Čečurin šut obrana blokira u zadnji momenat te Topalović u izglednoj šansi, ali loša završnica.

Sredinom prvog poluvremena nakon prekida s desne strane lopta upućena od Šišića u kaznenom prostoru najbolje reagira danas odlični Mladen Čečura i pogađa za vodstvo od 2:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti su pokušavali dugim loptama ugroziti domaćina. Međutim obrana i vezni red su bili na nivou.

Početak drugog poluvremena otvaramo odličnom šansom kada je Čečura izbacio kapitena Edina Brkića u prostor, koji se fino naštimao, ali golman gostiju je bio brz i spasio siguran pogodak. Gosti iz Han Bile dolaze do smanjenja vodstva od 2:1 spektakularnim pogotkom s vrha šesnaesterca gdje Selimović bio zaista nemoćan, a ovakvi golovi se rijetko viđaju na našim terenima.

Gosti su dobili još veću zelju i volju, međutim to je kratko trajalo, s lijeve strane centaršut Topalovića, a na drugoj strani neometan iskusni Josip Jerkić Pile rutinski nogom trese mrežu gostiju za vodstvo naših nogometaša od 3:1. Do kraja utakmice imali smo šansu preko Čečure da povisimo rezultat, a gosti su uspjeli uputiti još jedan udarac u okvir našeg gola, ali siguran danas je bio naš mladi vratar Selimović.

Možemo konstatirati da je danas odigrana prava prvenstvena utakmica pred većim brojem gledatelja, a naši nogometaši su ipak pokazali da su u ovom trenutku kvalitetniji od gostiju iz Han Bile i sasvim zasluženo ostavili 3 boda u Busovači.

Ovom prilikom se zahvaljujemo našoj vjernoj skupini KN “Klošari 1998″ Busovača i ostalim gledateljima na podršci na današnjoj utakmici.

Sljedeće kolo nasi nogometaši igraju lokalni derbi protiv starog znanca NK”Kiseljak”. (NK Busovača)