Utorak, 23 travnja, 2024

Nakon šokantnog starta Hrvatska na krilima Cindrića preokrenula protiv Maroka

Hrvatski rukometaši pobijedili su Maroko s 36:24 (15:13) u trećem kolu prve faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Švedskoj i Poljskoj.

Izabranici Hrvoja Horvata gubili su s čak pet golova razlike sredinom prvog poluvremena, no ključan je u preokretu već do kraja tog dijela igre bio bio sjajni Luka Cindrić sa šest golova iz šest pokušaja. On je nastavio u sjajnom ritmu sve do kraja te je završio susret s devet golova. I kao momčad smo u drugom dijelu bili znatno odlučniji i organiziraniji pa smo na kraju slavili s uvjerljivih 36:24.

Hrvatski rukometaši odlaze s dva boda u drugi krug natjecanja u Malmo, gdje ih već u četvrtak čeka dvoboj protiv Danske.

Utakmica je počela prilično šokantno, Maroko je poveo s pet razlike (4:9) u 15. minuti, a hrvatski rukometaši izgledali su prilinčo pogubljeno. No odgovornost je preuzeo Cindrić, koji je malo po malo s nepogrešivim šutom počeo lomiti protivnika. U 21. minuti došli smo do izjednačenja, a četiri minute kasnije prvi put i poveli. Osim Cindrićeve učinkovitosti u napadu, možda i važnije je bilo što je puno bolje zaigrala obrana, koja je postala agresivnija i napokon je počela zaustavljati lake golove.

Uz Cindrića, Marin Jelinić je postigao pet golova, a po triput su se u strijelce upisali Josip Šarac, Igor Karačić, Luka Šebetić, Ivan Martinović i Filip Glavaš. Dino Slavić je sakupio osam obrana.

Kod Marokanaca su prednjačili Rezzouki Reida i Hicham El Hakimy sa po pet pogodaka.

Hrvatski rukometaši će već za dva dana, u četvrtak, 19. siječnja, u Malmou igrati vjerojatno odlučujuću utakmicu za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva protiv reprezentacije Danske, aktualnog dvostrukog svjetskog prvaka. Danci su prenijeli maksimalna četiri boda u drugi krug i s tri uvjerljive pobjede osvojili prvo mjesto u skupini H.

Hrvatska u tom dvoboju mora pobijediti da bi zadržala izglede za plasman u četvrtfinale, gdje će zaigrati po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz svake od četiriju skupina drugog kruga.

Nakon dvoboja protiv Danske, hrvatske rukometaše očekuju još dvije utakmice u glavnoj rundi: u subotu, 21. siječnja, protiv Belgije te u ponedjeljak, 23. siječnja, protiv Bahreina.