Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Liga prvaka: Minimalna prednost za Barcelonu i Bayern

Barcelona i Bayern München ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala nogometne Lige prvaka.

Barcelona je u španjolskom derbiju na Nou Campu pobijedila Atletico Madrid sa 2:1.

Gosti iz Madrida poveli su 25. minuti golom Fernanda Torresa.

Nakon postignutog pogotka, napadač madridskog kluba napravio je dva nesmotrena prekršaja zbog čega je za šest minuta dobio dva žuta kartona te već u 35. minuti morao napustiti igru.

S igračem više Barcelona je u potpunosti preuzela igru, a u drugom poluvremenu uspjela je da probije bedem ispred gola Atletica. Golovima Luisa Suareza u 63. i 74. minuti katalonski klub došao je do preokreta i pobjede.

Minimalnu pobjedu ostvario je i Bayern koji je u Münchenu pobijedio Benficu s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Arturo Vidal u 2. minuti.

Preostala dva četvrtfinalna meča igraju se večeras, a sastaju se: Paris Saint Germain – Manchester City i Wolfsburg – Real Madrid.

Uzvratni susreti na rasporedu su 12. i 13. travnja.