Subota, 27 travnja, 2024

Kramarić odveo Hrvatsku do pobjede i spasio ju blamaže

Hrvatska reprezentacija je u jedinoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo pobijedila Saudijsku Arabiju u Rijadu 1:0.

Jedini gol na utakmici zabio je Andrej Kramarić u 82. minuti, a Saudijska Arabija je bila puno opasnija i promašila je nekoliko odličnih prilika.

Kao što je i najavio, Zlatko Dalić je utakmicu započeo s izmiješanim sastavom te uglavnom s igračima koji neće biti u početnoj postavi na prvoj utakmici u Kataru protiv Maroka. Barišić je igrao na lijevom boku, u sredini su bili Sučić, Majer i Brozović, a u prednjoj liniji Pašalić, Vlašić i Petković.

Jako slaba Hrvatska u prvom poluvremenu

Hrvatska je izgledala jako loše u prvom poluvremenu, u kojem je imala jedan jedini udarac na gol. Njega je u 9. minuti iz dobre prilike uputio Vlašić, ali preslabo za golmana domaćina. Saudijci su bili jako organizirani te su čekali kontre i pogreške hrvatskih igrača koji je bilo dosta.

Dosta je curilo po Barišićevoj strani, Hrvatska se mučila s iznošenjem lopte i pravo je čudo da Saudijci na poluvrijeme nisu otišli s prednošću. U 28. minuti Al Buraikan je dobio odličnu loptu u šesnaestercu i pucao, ali je Livaković obranio.

U 38. minuti Al Shehri je nakon sjajnog centaršuta bio potpuno sam u srcu šesnaesterca, no glavom je pucao preko gola. Domaćini su najveću šansu u prvom poluvremenu imali u 41. minuti, kad je Al Buraikan pobjegao Barišiću i odlično ubacio na peterac, gdje Al Shehri djelić sekunde kasni u čisti zicer.

Dalić je na poluvremenu ostavio u svlačionici Vlašića i Sučića te ubacio Kovačića i Oršića, nakon čega je igra Hrvatske živnula. U 53. minuti Stanišić je na drugoj stativi našao potpuno samog Oršića koji iz voleja tuče prema aut liniji, a dvije minute kasnije Petković je lijepo ostavio loptu Brozoviću, čiji udarac ide malo pokraj gola.

Dalić ubacio sve zvijezde

Bio je to period najbolje igre Hrvatske do tada, ali onda su uslijedile dvije velike šanse domaćina. U 63. minuti čitava obrana Hrvatske ispala je nakon munjevite akcije Saudijaca. Al Dawsari je izašao sam pred Livakovića i onda u čistoj šansi pucao preko gola.

Dalić je nakon toga u igru ubacio Modrića i Perišića umjesto Pašalića i Brozovića, a ranije su ušli i Kramarić i Vida. U 72. minuti ponovno je loše reagirala hrvatska obrana, kroz koju je prošao Kanno i onda iz trka pogodio stativu.

Solo akcija Kramarića

U sljedećem napadu Kramarić je zabio nakon krasne akcije, ali je VAR poništio gol zbog zaleđa, da bi u 82. minuti Hrvatska povela.

Modrić je sjajno našao Kramarića na lijevom krilu, on ušao u šesnaesterac, riješio se dva igrača Saudijske Arabije i onda preciznim udarcem pogodio bliži kut za vodstvo i, pokazalo se, pobjedu Hrvatske.

Pet minuta kasnije zabio je i Perišić nakon odlične solo akcije, ali je i njegov gol poništen zbog zaleđa od nekoliko centimetara. Hrvatska je do kraja susreta rutinski čuvala prednost i na Svjetsko prvenstvo ide u dobrom raspoloženju. Momčad će danas i sutra boraviti u Rijadu i onda putuje u Katar, gdje prvu utakmicu igra u srijedu (11:00) protiv Maroka.