Petak, 26 travnja, 2024

Košarkašice Busovače na korak do iznenađenja

U utakmici 2. kola ženske seniorske lige KS HB košarkašice Busovače su bile veoma blizu i druge pobjede, ali je ipak pobijedila bolje pripremljena ekipa “Zrinjski 2010” iz Mostara. Podsjetimo, košarkašice Busovače su noć prije gostovale u Posušju i ostvarile povijesnu pobjedu (39:50).

Domaće košarkašice odlično otvaraju utakmicu i imaju prednost sve do 5. minuta druge četvrtine kada se po prvi put osjetio umor. Tada djevojke iz Mostara serijom od 16:2 potpuno preokreću rezultat u svoju korist. Prednost gošći u pojedinim trenucima iznosila je i 12 poena, no domaće košarkašice su čak uspjele dovesti utakmicu u neizvjesnu završnicu u kojoj su nešto starije košarkašice Zrinjskog privele utakmicu u svoju korist (65:69).

Fenomenalnu utakmicu u domaćoj ekipi odigrala je Milica Zeljković (33 poena). Njena trojka na kraju 3. četvrtine digla je publiku na noge. Odličnu utakmicu odigrala je i Adna Lončarević te Manuela Vuleta i Lejla Sarajlić. Kod gošći najučinkovitija Karla Krasić (20 poena), a bolje od ostalih Knezović i Prskalo.