Hrvatska velikom razlikom svladala SAD!

Hrvatska rukometna reprezentacija u drugom kolu skupine G Svjetskog prvenstva pobijedila je Sjedinjene Američke Države. Konačan rezultat bio je 40:22.

Nakon što su nastup na Svjetskom prvenstvu otvorili ubjedljivim porazom od Egipta 22:31, hrvatski rukometaši su u drugom meču bez većih problema savladali SAD 40:22.

Amerikanci su vodili tek u uvodnim minutama, ali pri rezultatu 5:5 hrvatski tim je serijom 7:0 stigao do prednosti od 12-5, a nakon toga više nije bilo dvojbi. U 23. minuti bilo je +8 (15:7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo sa 10 golova prednosti (20:10).

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije je samo nastavila da raste, da bi na kraju završila sa velikih +18 (40:22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Josip Šarac  sa šest golova i Igor Karačić sa osam golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Gary Hines sa šest golova.

U drugom meču iz naše grupe Egipat je savladao Maroko sa 30:19, upisavši drugu pobjedu. Hassan Kaddah sa sedam golova i Akram Saad sa pet golova predvodili su pobjednički tim, dok je Ryad Lakbi sa pet golova bio najefikasniji među protivnicima.

U posljednjem meču u grupi hrvatski rukometaši 17. siječnja igraju protiv Maroka, prenosi gol.hr