Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Hrvatska uvjerljiva protiv Bahreina

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Bahrein 43:32 u posljednjoj utakmici druge faze na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj i Poljskoj.

Igrači Hrvoja Horvata odvojili su se u drugom dijelu, upisali uvjerljivu pobjedu i sad čekaju rasplet utakmice Egipta i Danske, koji im u slučaju rezultatski uvjerljivog slavlja Egipćana može donijeti četvrtfinale.

Važno je naglasiti da je pobjedom Hrvatska osigurala deveto mjesto.

Izgledno je da će ono voditi u kvalifikacije za Olimpijske igre. Utakmicu je komentirao trener Hrvoje Horvat.

Rezultat prvog poluvremena sve govori, primili smo previše golova u tom dijelu. Drugo je bilo bolje, noge su bile teške, suci su im pustili duge napade u kojima su nam radili problema. Napadački dobra utakmica, ali prvo poluvrijeme trebalo je bolje odigrati, rekao je trener Horvat.

Izuzev utakmice s Egiptom odigrali smo dobar turnir i pokazali zonu 5-1 koja bi trebala biti naš zaštitni znak koji će nas vratiti u vrh rukometa. Vidjet ćemo što će biti. Trenutačno jedva čekam da vidim obitelj, onda ću odlučiti o svojoj budućnosti, rekao je na pitanje o mogućoj ostavci, a bez glasa odglumio odgovor na pitanje ima li podršku Hrvatskog rukometnog saveza.

Nije htio reći niti je li ovaj rezultat podbačaj.

Želimo se boriti za medalju, dijele nas milimetri od toga. Treba nam sreće. Imali smo korona prvenstvo, pa ozljede. Treba sreće, nismo je imali. Na ovom prvenstvu smo dobili 5-1 obranu, ona se pokazala da može biti ubojito oružje u budućnosti. Treba nam sustav, trebamo puhati u isto jedro. Samo tako možemo izaći iz krize, dodao je.