Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Hrvatska poražena od Srbije: Očajna realizacija igrača više koštala Barakuda finala

Prevagu Srbiji u ovom susretu donio je vratar, ali i očajna realizacija Hrvata s igračem više

Hrvatska vaterpolo reprezentacija poražena je u polufinalu Europskog prvenstva od Srbije. U velikom klasiku ovog sporta, Srbi su nakon tri uzastopna poraza od Barakuda upisali pobjedu od 9:7 i prošli u finale.

Žestoko je počela utakmica i već u prvih nekoliko minuta su viđena čak četiri pogotka, po dva s obje strane (2:2). Nakon toga Hrvatska propušta veliku priliku da dođe do prvog vodstva. Imali su dva igrača više, ali Barakude ne uspijevaju zabiti. Zato s druge strane Delefini zabijaju dva vezana pogotka i odlaze na plus 2 (4:2). Do kraja četvrtine viđen je po jedan pogodak s obje strane. Prvo je za Hrvatsku zabio Vrljić, a za Srbiju Ćuk (njegov treći pogodak u 1. četvrtini) i dionica završava s 5:3 za Delfine. Razliku u prvoj dionici stvorio je srpski vratar.

Početkom 2. četvrtine zaiskrilo je u bazenu. Fatović i Ćuk su dobili crvene kartone, a nakon tog obostranog isključenja bolje se snalaze Srbi koji golom Mandića odlaze na najvećih plus 3. No, 2. četvrtina golom Bušlje ipak završava 1:1 i na poluvrijeme se odlazi ponovno s plus 2 Srbije (6:4).

U trećoj dionici Srbi ponovno odlaze na plus 3, ali kod Hrvata Bušlje zabija s igračem više. Bio je to tek treći pogodak Hrvatske s igračem više iz čak 12. puta. Očajna realizacija hrvatskih vaterpolista. S rezultatom 7:5 se ulazi u posljednju dionicu.

A, u njoj je isključen hrvatski izbornik Ivica Tucak. Prvo je Bijač obranio srpski udarac, ali suci vraćaju loptu Delfinima i Tucak gubi živce. U sljedećem napadu Srbija odlazi na 8:5. No, Hrvatska se mogla brzo vratiti. Prvo je Vukičević pogodio iz peterca, ali propuštamo priliku da dođemo na pogodak zaostatka nakon katastrofalne pogreške Šetke kada je Hrvatska imala igrača više.

Nakon toga Mandić pogađa za 9:6 i nade o finalu su potonule u vodu. Do kraja je Vukičević smanjio na konačnih 9:7.

Prevagu Srbiji u ovom susretu donio je vratar, ali i očajna realizacija Hrvata s igračem više. Srbija tako ide u finale gdje će čekati boljeg iz polufinala između domaćina Španjolaca i Italije, dok Hrvatska u borbi za broncu igra protiv poraženog polufinalista.