Subota, 4 svibnja, 2024

Sretniji, spretniji i nedvojbeno bolji Radnik zasluženo je pobijedio ovaj put, bar u većem dijelu utakmice, indisponirani Vitez.

Vitežani su u susret ušli, činilo se, hrabro i odlučno i već u 3. minuti Kokot se izborio za priliku, snažno je šutirao i pogodio vanjski dio male mreže golmana Lučića. Međutim, nekoliko minuta kasnije uzvratili su gosti a opasan ubačaj s lijeve strane u polje je izbacio golman Viteza Tirić. Vitežani su agilniji u tom dijelu utakmice, u 22. minuti, na dodavanje Dedića Kokot je šutirao glavom a golman Lučić loptu izbacio u polje. Drugi dio prvog poluvremena igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih prilika za postizanje golova, a u 43. minuti gosti su došli u vodstvo. Naime, nije mirisalo na opasnost, loptu su igrači Radnika iz auta ubacili u šesnaesterac Viteza, a spretni i vrlo dobri Obradović, pored dvojice obrambenih igrača Viteza, Sadikovića i Hodžurde, iz okreta majstorski pogodio za vodstvo svije momčadi. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ostojić je iskosa s lijeve strane snažno šutirao i pogodio desnu vratnicu golmana Tirića. A samo minutu kasnije za ovaj promašaj stigla je kazna. Naime. Livančić se probio po desnoj strani, snažnim udarcem loptu poslao u šesnaesterac Radnika a nespretno je intervenirao Jakovljević i matirao vlastitog golmana za 1 : 1.

Drugo poluvrijeme Vitežani su zaigrali otvorenije, činilo se i bolje, no terenska inicijativa koju su imali dvadesetak minuta nije urodila plodom. Lijepu priliku, nakon tečne akcije imali su Vitežani u 70. minuti koju nisu uspjeli i realizirati zbog nepotrebnog kompliciranja , Kapetana i Dedića. U 70. minuti brzonogi i dobri Peco opasno je zaprijetio golmanu Tiriću ali je njegov snažan udarac sa 18 metara izvrsno obranio golman Viteza.. Samo minutu kasnije Dedić je lijepo poslužio Novaka čiji snažni ali nedovoljno precizan udarac sa 12 – 14 metara izvrsno brani Lučić.

A samo tri minuta kasnije, u 79. minuti, pokazalo se kasnije, sve lađe Vitežana su potonule. Naime, s desne strane u šesnaesterac Viteza ubacio je Vasić a Jakovljević neobranjivo zakucao s 10 metara za vodstvo od 1 : 2. U samoj završnici susreta, najprije u 90. minuti u vodstvo svoje momčadi zasluženo je doveo Peco, a točku na „i“, za težak 1: 4 poraz stavio je donedavno igrač Viteza, Đurić.

VITEZ Gradski stadion. Gledatelja 1400. Sudac: Admir Šehović ( Sarajevo ) 6.

VITEZ: Tirić 6,5; Livančić 6, Jevtić 7,; Hodžurda 5,5, ; Sadiković 5,5, ; Muminović 6. ; Dedić 5. : Kapetan 5,5, ; (od 60. Barišić 5,5, ; Rašić 6, ( od 73. Novak 5,5), ; Kokot 6, Đerić – (od 24. Stanić 6).

RADNIK: Lučić 7, 5, Jakovljević 6,5. Martinović 6 (od 65. Fačić 6), Beširević 7, Kojić 6,5, Peco 7,5, Krsmanović 7, : Obradović 7,5, Janković 7, (od 85. Đurić 7) Ostojić 7,5, Srećković 7 (od 75 Vasić -).

Strijelci: 0 : 1 Obradović (43.); 1 : 1 Jakovljević auto gol (45 + 2); 1 : 2 Jakovljević (79.); 1 : 3 Peco (89.), 1 : 4 Đurić (90 + 3).

Igrač utakmice: Marko Obradović.