Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Fantastični pioniri Busovače deklasirali Zrinjski

Utakmice mlađih kategorija Košarkaškog kluba Busovača protiv Zrinjskog završene su polovičnim uspjehom. Pred pioniri ostaju u vrhu tabele nakon još jedne odlične utakmice protiv vršnjaka iz Mostara i visoke pobjede 71:40.

Od početka je sastav mladih košarkaša Busovače nametnuo žestok tempo utakmice na kojemu insistira novi trener Benjamin Ćišić. Presing po cijelom terenu, brzi kontranapadi i sigurna realizacija. Svojom igrom veliki broj prisutnih gledatelja oduševili su Marijan Kojadin (32 poena) i Tomislav Gudelj (23 poena). Svi igrači koji su se nalazili u rosteru današnje ekipe su upisali svoje minute na terenu, a istaknut ćemo dobru igru Ćosića, Mekića i Relote te dvije sjajne asistencije iza leđa Tonija Dujića.

Kadeti su poraženi od ekipe Zrinjskog (70:57), ali nisu razočarali. Presudila je definitivno duža klupa gostiju. Dok je prva petorka imala snage, rezultat je bio aktivan, a na poluvrijeme se i otišlo s minimalnom prednošću domaćih košarkaša.

Utakmica je definitivno prelomljena kada kod rezultata 42:45 domaći nisu iskoristili nekoliko kontranapada, uslijedili su i promašeni “ziceri” što gosti koriste i zasluženo dolaze do pobjede. Najefikasniji igrač utakmice bio je domaći bek Dean Vidović s 33 poena.