Četvrtak, 18 travnja, 2024

Busovljaci nastavili pobjednički protiv susjeda iz Viteza

Košarkaši Busovače su u subotu u prijateljskom ogledu svladali seniore iz HOKK Vitez rezultatom 90 – 85.

Za Busovaču nisu igrali Redžić i Mešinović, pa je tako ovo praktično bio susret igrača do 19 godina. I na drugoj strani Vitez, koji će ove godine pauzirati sezonu u seniorskoj konkurenciji, prezentirao je niz izuzetno kvalitetnih mladih igrača iz Viteza, Kaknja, Goražda i definitivno nisu razočarali. To je bila i prigoda za selektora Pandžu da pogleda i svoje sadašnje, ali i potencijalno buduće reprezentativce.

Vitežani ulaze puno bolje u susret, niz igrača Busovače odigrao je u subotu svoju možda i najgoru utakmicu. Na svu sreću Džozić je još u početku pokazao da će ovo biti njegova večer i tako držao košarkaše Busovače u priključku. Nakon što su se priključili i Kadrić i Pezo, naši košarkaši hvataju priključak i prva četvrtina završava rezultatom 18-19 za goste. Veliki problem domaćin je imao u organizaciji igre jer su oba playmakera domaćina kreirali mnoštvo izgubljenih lopti dok je Vukadinović bio totalno izvan šuterske forme. Kad se svemu doda i činjenica da je ponovno se promašio ogroman broj slobodnih bacanja i laganih poentiranja, rezultat od 40-38 za domaćina na poluvremenu je zapravo bio izuzetno dobar.

Treća četvrtina ipak donosi pomak u obrambenom dijelu domaćina i u utakmicu u kojoj su se izuzetnim tempom s obje strane izmjenjivali napadi naši košarkaši na kraju treće četvrtine odlaze na + 10.

Šuterski užasna noć jednostavno se nastavila i u zadnjoj četvrtini te gosti 7 minuta prije kraja u furioznoj seriji prelaze u vodstvo, ali prije svega zahvaljujući vrlo lošim reakcijama u obrani gdje se u više navrata dopušta koš faul završavanje.

Kraj utakmice ipak donosi kombiniranu obranu zone i čovjek na što gosti loše reagiraju i naši košarkaši drže kakvo takvo vodstvo.

Završetak donosi dramu kao i protiv Čelika, ali sjajni Džozić fantastičnim šutem za tri stavlja točku na “I”.

U izjavi nakon utakmice trener Križanović nam je dao svoje viđenje, a kao i svaki put uglavnom se fokusirao na lošu obranu: ” S puno stvari nisam zadovoljan, nastavlja nam se kontinuitet loše realizacije, a opet eto zabijamo 90 poena. Pojedini igrači morat će shvatiti da je svaki sekund utakmice ovoga sporta bitan i da bilo kakvo opuštanje ili podcjenjivanje protivnika dovede Vas u ovakvu završnicu. Ako ništa imali smo nekoliko fantastičnih izgrađenih situacija u napadu što do sada nije bio slučaj, a protiv sebe smo imali ekipu koja trkom i tranzicijom igra praktično identičan stil košarke kao i mi.

Nakon što nas je protivnik prisilio u 7 minuti zadnje četvrtine na promjenu obrane jer smo vrlo glupo i rano ušli u bonus, što je značilo i manjak agresivnosti u obrani, vrlo kvalitetno smo reagirali, jer jedini način da dobijemo ovu utakmicu bio je kvalitetnim napadom što smo i učinili. Priveli smo utakmicu kraju s praktično dva playmakera na terenu i unatoč tome što su obojica bili ispod svojih mogućnosti kvalitetno su reagirali na kraju. Rijetko hvalim igrače, ali kako Džozić zaslužuje komplimente za večerašnji napadački učinak i završni šut tako i Kadrić zaslužuje priznanje za činjenicu da je vrlo često u obrani morao pomagati prednjim igračima i preuzimati čak i do vrha reketa, jer taj dio obrane danas ostatak ekipe je radio vrlo loše. Uz to uspio je iskontrolirati veliki dio skokova. Na momente bi uspjeli defenzivno dobiti energiju od pojedinih igrača i tako se odlijepiti, ali onda bi opet uradili nekoliko užasnih dodavanja ili bi propustili realizirati izrađenu situaciju i tako dovedemo protivnika u utakmicu.”

Naši momci nastavljaju s pripremnim periodom, a po najavama ovogodišnja liga bi mogla biti izuzetno kvalitetna jer je niz ekipa dovelo pojačanja prvoligaškog ranga. Dobra najava sezone je i da su Grude koje će ove godine napasti prvu ligu u pripremnoj utakmici savladali prvoligaša Studenta, koji je doveo nekoliko pojačanja ove sezone.