spot_img
spot_img
Četvrtak, 2 svibnja, 2024

BRAVOOO/ Ponovo je učinila Bosnu i Hercegovinu ponosnom: Lana Pudar osvojila još jednu zlatnu medalju!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ostvarila je fantastično vrijeme i osvojila prvo mjesto na finalnoj utrci 200 metara delfin na juniorskom Europskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.

Lana Pudar je nastavila sa svojom dominacijom na ovom takmičenju. Isplivala je odlično vrijeme od 2:06,26 i uspjela je doći do druge zlatne medalje na ovom prvenstvu. Njeno vrijeme je novi juniorski europski rekord.

Podsjetimo, ona je dominantno, kao prva, prošla i kvalifikacije i polufinalnu utrku. Njen nastup u finalu je samo dokazao da je naša Sirena dragulj europskog plivanja.

Na svom nastupu u Beogradu, Lana Pudar je već osvojila jednu medalju. To je uspjela u petak, 6. jula, u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je već osigurala nastup na Olimpijskim igrama 2024. godine u Parizu, gdje će biti najveća nada Bosne i Hercegovine za prvu medalju u historiji naše zemlje.