spot_img
spot_img
Petak, 26 travnja, 2024

Bravooo: Busovački košarkaši ‘zaledili’ Mostarce sa -17!

Seniori Košarkaškog kluba “Busovača” vraćaju se s bodovima iz Mostara. Pobijedili su ekipi “Pepi Sport Mostar” rezultatom 89:72.

Početak utakmice pripao je domaćoj ekipi koja je preko Macana i Grahovca došla i do prednosti od +7 poena (22:15). No, gosti iz Busovače nisu gubili glavu. Polako su sustizali vodstvo Pepi Sporta te prvi put poveli krajem 2. četvrtine (43:42).

U drugom poluvremenu kao da je druga ekipa Busovače istrčala na parket. Fenomenalna obrana, brze kontre i “trojke” potpuno su uništile domaću ekipu što govori i rezultat samo drugog poluvremena – 44:25.

U Busovači fenomenalan Ismar Brkić sa 32 poena 9 skokova, 4 asistencije i 4 osvojene lopte uz “euroligašku” valorizaciju 35. Odlični I Vildan Hodžić (20 poena), trener – igrač Atif Durak sa 17 poena, a pohvale zaslužuje kompletna ekipa KK Busovače.

Naredno kolo iduće nedjelje seniori KK Busovača su u svojoj dvorani domaćini posljednje plasiranoj ekipi Brotnjo iz Čitluka te je to i prilika da gledatelji dođu i pozdrave te svojim navijanjem pomognu svoju ekipu do nove pobjede kojom se trasira put za proljetni play-off lige.