Utorak, 7 svibnja, 2024

Bravooo: BiH slavila na gostovanju kod Lihtenštajna: Utakmicu obilježio veliki prekid BH Fanatikosa

Golove su postigli Amar Rahmanović u 13. i Miroslav Stevanović u 42. minuti. Imala je bh. reprezentacija još nekoliko sjajnih šansi, posebice u prvom poluvremenu, ali je na kraju upisala trijumf od “samo” 2:0.

Do navijača je išao kapiten BiH Edin Džeko koji ih je uspio umiriti kako bi se utakmica odigrala do kraja. Susret je na kraju završen rezultatom iz prvog poluvremena 2:0.

Inače, bio je ovo debi novog izbornika Save Miloševića, ali i prva gostujuća pobjeda u ovim kvalifikacijama.

“Zmajeve” u ponedjeljak očekuje dvoboj protiv Portugala u Zenici (20:45) koji je večerašnjim trijumfom protiv Slovačke (3:2) ovjerio plasman na Europsko prvenstvo, piše Avaz.

U okviru grupe odigran je još jedan susret u kojem su Island i Luksemburg podijelili bodove (1:1).