Subota, 27 travnja, 2024

BiH izgubila od Ukrajine nakon velikog preokreta

U polufinalnu doigravanja za Europsko prvenstvo 2024. godine Bosna i Hercegovina je izgubila od Ukrajine rezultatom 1:2.

BiH su dijelile dvije pobjede od Europskog prvenstva u Njemačkoj, ali na prvoj stepenici je zapela.

Prvo poluvrijeme protiv Ukrajine je prošlo bez većih prilika, obje momčadi nisu riskirale s obzirom na ulog koji je utakmica nosila.

Drugo poluvrijeme je krenulo odlično za BiH jer je povela protiv Ukrajineautogolom Matviienka u 57. minuti.

Baš kad je izgledalo da će Bosna i Hercegovina izdržati te izboriti finale doigravanja, Ukrajina je u 85. minuti zabila za 1:1 preko Yaremchuka.

BiH se nije oporavila od šoka te je Dovbyk kreirao senzaciju jer je već u 87. minuti doveo Ukrajinu u vodstvo od 1:2 što je na kraju bio i konačan rezultat.

🚨🚨| GOAL: ARTEM DOVBYK GIVES UKRAINE THE LEAD!!

Bosnia 1-2 Ukraine pic.twitter.com/enzP4xGseL

— CentreGoals. (@centregoals) March 21, 2024

Ukrajina će tako u finalu igrati protiv Islanda, a pobjednik tog dvoboja ide na Europsko prvenstvo.