Početna BUSOVAČA Završeno Balkansko karate prvenstvo, Nermin Srebrenica iz Busovače osvojio 3. mjesto

Završeno Balkansko karate prvenstvo, Nermin Srebrenica iz Busovače osvojio 3. mjesto

0
Podijeli objavu
Karete reprezentativci Bosne i Hercegovine osvojili su 27 medalja na prvom Balkanskom otvorenom prvenstvu za školski uzrast održanom u Novom Sadu.

S osam zlatnih, dvanaest srebrnih i sedam brončanih medalja zauzeli su drugo mjesto u ukupnom plasmanu iza reprezentacije Srbije. Busovljak Nermin Srebrenica, član Karate kluba Bunkai Busovača, osvojio je odlično 3. mjesto u borbama u kategoriji za njegovo godište.

Donosimo rezultate i medalje svih natjecatelja iz BiH:

REZULTATI BH. KARATISTA

Djevojčice kate pojedinačno 2009/10/11 godište

Hena Ajanović – 3. mjesto (KK Mavaši Sarajevo)

Dječaci kate pojedinačno 2009/10/11

Ahmed Busnov – 1. mjesto (KK Mavaši Sarajevo)

Ahmed Jašić – 2. mjesto (KK Unija Tešanj)

Djevojčice kate pojedinačno 2007/08

Iva Juričić – 5. mjesto (KK Uskopljak Gornji Vakuf)

Šejma Duraković – 5. mjesto (KK Gračanica)

Dječaci kate pojedinačno 2005/06

Faruk Kadrić – 9. mjesto (KK Stari grad)

Djevojčice borbe do 40 kg 2005/06

Medina Razić – 1. mjesto (KK Vezir Travnik)

Dječaci borbe do 40 kg 2005/06

Sinan Paljevac – 1. mjesto (KBV Grbavica Sarajevo)

Dječaci borbe do 45 kg 2005/06

Haris Halilović – 1. mjesto (KK Orka Lukavac)

Amar Hodžić – 2. mjesto (KK Sensei Turija)

Mirko Kljajić – 5. mjesto (KK Mladost Kostajnica)

Dječaci borbe preko 45 kg 2005/06

Omar Halilović – 3. mjesto (KK Bošnjak Konjic)
Djevojčice kate 2003/04

Mariela Juričić – 7. mjesto (KK Uskopljak Gornji Vakuf)

Maja Juričić – 7. mjesto (KK Uskopljak Gornji Vakuf)

Dječaci kate

Amel Mujić – 7. mjesto (KK Zmaj Gradačac)

Djevojčice borbe do 47kg 2001/02

Amila Imamović – 2. mjesto (KK Bosna Kalesija)

Djevojčice borbe do 54kg 2001/02

Nejla Salčin – 5. mjesto (KK Novi grad Sarajevo)

Djevojčice borbe preko 54 kg 2001/02

Stefani Krešić – 2. mjesto (KK Do Tuzla)

Dajana Kalajdžić – 5 .mjesto (KK Unsu Bijeljina)

Dječaci borbe do 63 kg 2001/02

Dženan Maglić – 2. mjesto (KK Vezir Travnik)

Alem Šoljić – 4. mjesto (KK Igman Konjic)

Bilal Krnjić – 5. mjesto (KK Orhideja Novi Travnik)

Dječaci borbe preko 70 kg 2001/02

Nedić Saša – 3. mjesto (KK Unsu Bijeljina)

Tomislav Katić – 4. mjesto (KK Kumite Jajce)

Djevojčice borbe do 59 kg 1999/00

Sabina Ljuca – 1. mjesto (KK Ilidža)

Nejla Graho – 2. mjesto (KK Igman Konjic)

Djevojčice borbe preko 59 kg 1999/00

Belma Omerović – 2. mjesto (KK Tuzla Sinbra)

Ilma Rahmanović – 3. mjesto (KK Ilidža)

Anela Šečić – 4. mjesto (KK R. Buća Ilijaš)

Alena Borić – 5. mjesto (KK Novi grad Sarajevo)

Dječaci borbe do 61kg 2001/02

Nermin Srebrenica – 3. mjesto (KK Bunkai Busovača)

Dječaci borbe do 68kg 1999/00

Milan Smiljić -1.mjesto (KK 16. Banja Luka)

Ajnur Ćibo – 2. mjesto (KK Bošnjak Konjic)

Dječaci borbe -76kg 1999-2000

Adi Dizdarević – 4. mjesto (KK Novi grad Sarajevo)

Dječaci borbe preko 76kg 1999/00

Safer Tarakčija – 1. mjesto (KK Travnik)

Dženan Kreho – 3. mjesto (KK Novi grad Sarajevo)

Djevojčice borbe do 49kg

Sara Križanović – 2. mjesto (KK Bošnjak Konjic)

Djevojčice borbe preko 49kg

Nejla Brkan – 3. mjesto (KK Ilidža)

Elvedina Halilović -4.mjesto (KK Bošnjak Konjic)

Jovana Stevanović – 5. mjesto (KK Šampioni Bijeljina)

Dječaci borbe do 45kg

Tarik Kadić – 1. mjesto (KK Zmaj Gradačac)

Lazar Marković – 2. mjesto (KK Šampioni Bijeljina)

Dječaci do 50kg

Muhamed Ćirak – 4. mjesto (KK Tuzla Sinbra)

Djevojčice kate

Isidora Borovčanin – 2. mjesto (KK Glasinac Sokolac)

Marina Radosavac -4.mjesto (KK Banja Luka)

Dječaci kate

Benjamin Omerović – 5. mjesto (KK Master Lukavac)

Haris Gaši – 5. mjesto (KK Samuraj Brčko)

Delegaciju Karate saveza BiH su predstavljali članovi Predsjedništva Mirsad Fejzić i Mujo Gec, generalni sekretar Fikret Selman, sportski direktor Rajko Radulović, te selektori: Miralem Mandžuka, Edhem Halilović, zajedno sa klupskim trenerima.

Na Balkanskom prvenstvu nastupilo je 428 natjecatelja iz osam zemalja.

Podijeli objavu