Kada je u 59. minutu utakmice jedan od igrača Nogometnog kluba “Ključ” pogodio gredu gola nogometaša NK “Busovača” kod rezultata 0:0, niti najveći optimista se nije nadao da će ova utakmica završiti pravom katastrofom gostiju – 4:0 za Busovaču.

Utakmica je počela gotovo kao i svaka ove sezone za Busovaču – redale su prilike: 4.minut Jurić, 11. minut Čakić, 15. minut Topalović, 22. minut ponovno Čakić, 32. minut Šabanović te 39. minut Čečura, ali kronična neefikasnost igrača Busovače se ponavlja iz utakmice u utakmicu.

Drugo poluvrijeme počinje prilikom Sejmena u 51.minutu, već navedena prilika gostiju, a onda dva minuta i dva pogotka Čečure (60. i 61.minut) uz velike greške gostujuće obrane. Od tog trenutka na terenu postoji samo jedan tim na terenu – NK Busovača i do kraja uz još dva primljena pogotka (strijelci Lucić nakon prekida (80. minut) te Brkić (u 88.minuti nakon solo akcije) može se reći da su gosti dobro i prošli.

U ovom kolu pobjede su ubilježile i ostale ekipe iz vrha tabele – Iskra i Krajina dok je dosadašnji lider FK “Vitez” bio slobodan. NK “Busovača” je ostala na 3. mjestu s 14 bodova kao i četvrtoplasirana Krajina. Iskra iz Bugojna je na vrhu sa 16 bodova, a FK Vitez na drugom mjestu s 15 bodova. Narednu utakmicu NK “Busovača” igra u subotu u Bosanskoj Krupi protiv ekipe Bratstvo i sigurno je da će ići na pobjedu i ostanak u vrhu tabele.

Prethodni članakVolonteri CK Kiseljak posjetili Pitomi brežuljak i održali jednodnevnu radionicu iz prve pomoći