Petak, 26 travnja, 2024

Stotinjak šahista sudjelovalo na međunarodnom turniru u Busovači (FOTO)

Jučer je u dvorani Party u Busovači u povodu nadolazećeg blagdana sv. Ante i patrona Busovače Šahovski klub “Hrasno – Busovača” bio domaćin i organizator međunarodnog turnira u šahu. Održana su dva turnira: “Open Busovača 2018” i “Open Busovača 2018 za kadete do 16 godina”. Turnir je otvorio predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara u svojstvu generalnog pokrovitelja. Sudjelovalo je 126 natjecatelja iz BiH i regije.

U sklopu turnira, kao gosti su sudjelovala i dva velemajstora iz Republike Hrvatske: Marin Bosjočić i Saša Martinović, koji su članovi Hrvatske reprezentacije koja je na prošlom Europskom prvenstvu zauzela četvrto mjesto. Na kraju turnira, najbolje plasirani igrači dobili su šahovsku knjigu i šahovsku garnituru.

Igrao se Švicarski sistem od 7 kola, a 1. mjesto je uzeo FM Zildžić Kenan iz Sarajeva s osvojenih 6.5 poena iz 7 partija.

1. mjesto – Karlović Zvonimir

Na Busovača Open 2018 za kadete i kadetkinje do 16 godina nastupilo je 46 natjecatelja iz Zenice, Banja Luke, Travnika, Sarajeva, Tuzle…

Igrao se Švicarski sistem od 7 kola, a tempo igre je bio 15 minuta.

Sudija turnira je bio Miskić Sejfudin, a kompjuterski dio je obavio Miskić Belmir.

1. mjesto je zauzela Babić Milana s osvojenih 6.5 poena iz 7 partija.

Također drugoplasirani Ismet Mešić je imao isti broj poena, ali radi slabijeg dodatnog kriterija je zauzeo 2. mjesto, a 3. mjesto je zauzeo Marjanović Ivan s osvojenih 5.5 poena iz 7 partija.