spot_img
spot_img
Petak, 26 travnja, 2024

Busovača ‘zaleđena’ u Kiseljaku

Veliki derbi dvije prvoplasirane ekipe 1. kantonalne nogometne lige SBK/KSB zasluženo ide domaćinu iz Kiseljaka koji je savladao Busovaču sa 3:1 (1:0).

Odmah moramo istaći da su u svakom duelu bili igrači Kiseljaka za korak brži, čvršći, a uspjeli su i realizirati gotovo sve svoje prilike. Igrači Busovače neprepoznatljivi – mlako i bezvoljno prvih 50 minuta i tek su nakon primljenog trećeg pogotka igrali svoju igru, postigli pogodak i pošteno se ispromašivali, te u konačnici i nisu više zaslužili od poraza.

Počelo je dobrim prodorom igrača Busovače Sejmena u 4. minutu, nastavilo se pritiskom domaćina (8 udaraca iz kuta), ali bez pravih prilika za pogodak sve do 41. minuta kada, nakon greške Busovače i izgubljene lopte na sredini, vođa navale Kiseljaka Kristić koristi odličan ubačaj Puljića s lijeve strane i pogađa mrežu nemoćnog Ćosića.

Drugo poluvrijeme počinje velikom prilikom Herića koji sa 10 metara šutira visoko preko vratnice domaćih. I onda za 2 minuta kraj svih nadanja gostiju – 47. minut gužvu u kaznenom prostoru nakon udarca iz kuta koristi Mujić za 2:0, a samo minut kasnije nakon greške Lucića, Herić obara napadača Kiseljaka za kazneni udarac kojeg Kristić pretvara u pogodak – 3:0.

Tračak nade javlja se u 62. minutu kada Čečura smanjuje na 3:1 , a samo minut kasnije Filip Laštro je imao najbolju priliku za potpuni povratak Busovače u igru, no u idealnoj prilici šalje loptu pored gola domaćina. Do kraja utakmice igralo se uglavnom na polovici Kiseljaka, no Busovača ne koristi više niti jednu priliku (kojih je bilo) da smanji rezultat.

Moramo istaći fer i korektnu igru obje ekipe tijekom čitave utakmice te srdačan pozdrav aktera obje ekipe na kraju ovog derbija što je u današnje vrijeme i rijetkost.

Kiseljak sada ima 4 boda prednosti i velike šanse da do kraja proljetnog dijela sezone i ostane na liderskoj poziciji. Busovača mora do kraja u svim utakmicama ići na pobjedu i čekati mogući kiks njihovih prekjučerašnjih protivnika.

Na kraju, ne možemo da ne primijetimo i sljedeće: na stadionu u Kiseljaku, koji je bio poprilično i ispunjen navijačima obje ekipe koji su fer i korektno bodrili svoje ljubimce, nije bilo redara (a morali su biti), dječaka za dodavanje lopti izvan terena (a morali su biti) što je delegat utakmice uredno evidentirao.

Pomalo je smiješno i žalosno da vodeća ekipa ove lige Kiseljak nema ni fizioterapeuta (pomoć domaćim igračima ukazivao fizioterapeut gostiju Radoš), niti trenera nego ekipu vodi službeni predstavnik kluba. Sve ovo rječito govori i o ovoj ligi koja u ovakvom obliku i sa ovakvim stvarima koje se gotovo i ne sankcioniraju nema nikakvog smisla.