Petak, 26 travnja, 2024

Busovača u obje utakmice bolja od Gruda

Nakon dva vikenda i polovičnih uspjeha (jedna pobjeda i jedan poraz), u subotu ( 3. prosinca) mladi košarkaši KK Busovača su u obje mlađe selekcije savladali goste iz KK “Grude”.

Posebno je uzbudljiva bila utakmica mlađih kadeta. Obje ekipe su se od početka smjenjivale u vodstvu uz minimalnu razliku poena. KK Grude su došle s omjerom pobjeda i poraza 5-2 te su imale i ulogu favorita u ovoj utakmici. Mlađi kadeti Busovače su u finišu nadmašili svoje mogućnosti i fanatičnom borbenošću došli do zaslužene pobjede koja se burno proslavila i na terenu i u svlačionici. Najefikasniji Gudelj 17, najbolji pojedinac utakmice Marin Ćosić, a odlični su bili i Mekić i Marković.

Kadeti su svoju utakmicu riješili u prvom poluvremenu kada su poveli s gotovo 30 poena razlike. Trener Benjamin Čišić je kompletno drugo poluvrijeme dao da igra druga petorka koja je uspjela razliku i povećati do konačnih 92:47. Najefikasniji Vidović sa 37 poena, vrlo dobri Radošević, Karaula, Jovanović, a od druge postave čestitke za borbenost i skokove idu ljubimcu publike Gabrijelu Bošnjaku.