Užas u Tuzli: Braća uhićena zbog sumnje na spolni odnos sa dječakom

Tuzla
22.11.2025 u 22:31

Novi težak slučaj šokirao je Tuzlanski kanton. Dvojica muškaraca iz Tuzle, u dobi od 43 i 41 godinu, uhićeni su zbog sumnje da su počinili spolni odnos nad trinaestogodišnjim dječakom. Kako potvrđuju izvori, osumnjičeni su braća, a jedan od njih ranije je bio prijavljivan za slična kaznena djela.

Iz Ministarstva unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona potvrđeno je za Avaz da je zaprimljena prijava i da su poduzete sve potrebne radnje.

Zaprimljena je prijava, te su u konkretnom slučaju sve potrebne radnje poduzeli istražitelji Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP-a TK pod nadzorom Kantonalnog tužiteljstva TK. Za sve daljnje informacije potrebno je obratiti se Kantonalnom tužiteljstvu. Napominjemo da smo svi u obvezi postupati u skladu sa Zakonom o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima u kaznenom postupku“, navedeno je u odgovoru MUP-a.

U petak se oglasilo i Kantonalno tužiteljstvo Tuzlanskog kantona, potvrđujući da je Općinski sud u Tuzli odredio mjeru pritvora za dvojicu osumnjičenih na prijedlog tužiteljstva.

Pritvor je određen zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili kazneno djelo spolni odnos s djetetom iz članka 207. Kaznenog zakona FBiH“, izjavio je glasnogovornik tužiteljstva Admir Arnautović, dodajući da zbog zaštite maloljetne žrtve nije moguće iznositi dodatne detalje.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
Oglas
LM