
Danas je u dvorani Općinskog vijeća Busovača održana 3. sjednica Općinskog vijeća Busovača.
Na sjednici je usvojen prijedlog Proračuna Općine Busovača za 2025. godinu u iznosu od 9.300.000,00 KM. Predsjednik Kluba vijećnika HDZ-a BiH Busovača Slaven Katava izrazio je zadovoljstvo zbog prihvaćenih prijedloga Kluba vijećnika HDZ-a, ali isto tako izrazio i nadu da će se na ostale zahtjeve obratiti pozornost u narednom periodu.
Među prihvaćenim prijedlozima je povećanje sredstava za vrtić, odnosno UG “Ježeva kućica”.
Katava je naglasio da je zbog odluke o minimalnoj plaći, sufinanciranje vrtića još potrebnije jer se povećavaju troškovi za roditelje. Istaknuo je kako u narednom periodu trebamo svi zajedno razmisliti kako pomoći vrtiću.
Povećana su i sredstva za sport, kulturu te za izgradnju novog Doma zdravlja Busovača koji je prioritet za sve građane Busovače.
Usvojena je odluka o izmjeni Prostornog plana Busovača do 2026. godine na dijelu bivše lokacije kasarne “Kaonik” na području općine Busovača.
Donesena je i odluka o novoj lokaciji Doma zdravlja Busovača zbog koje će se projekt izgradnje prilagoditi, kako bi novi Dom zdravlja bio funkcionalan, na širem području te imao sve prikladne prilaze i parking. Usvojen je i Prijedlog Pravilnika o evidenciji nepokretnosti Općine Busovača, stoji u objavi HDZ BiH Busovača.

Morate se prijaviti da biste komentirali
0 Komentara
Najstarije