Petak, 29 ožujka, 2024

U četvrtak u Busovači održana dva šahovska turnira (FOTO)

U organizaciji Šahovskog kluba „Busovača“ i Šahovskog kluba „Hrasno-Busovača“ održana su dva šahovska turnira u Busovači. Direktor ovog turnira koji je održan u četvrtak, 12. 1. 2023. bio je Branislav Vujica.

Šahovski turniri u Busovači igrali su se sa ciljem aktiviranja šaha u Busovači. Turniri su bili prijateljskog karaktera. Šahovski turniri su se sastojali iz dva dijela: ekipni i pojedinačni turnir.

1. PRIJATELJSKI SUSRET EKIPA

Ekipno prvenstvo se igralo po bergerovom sustavu (svaka ekipa protiv svake ekipe). Tempo igre bilo je 15 minuta po igraču, te su važila pravila za rapid turnire. Na ekipnom prvenstvu nastupale su 4 ekipe. Prvo mjesto zauzela je ekipa ŠK „Busovača“. Za ŠK „Busovaču“ igrali su: Marinko Vujica, Bojan Znahor, Boro Vujica i Branislav Vujica.

Drugo mjesto zauzela je ekipa ŠK „Kiseljak“. Iako je ŠK „Kiseljak“ imao isti broj meč poena, kao i ŠK „Busovača“, zbog lošijih dodatnih kriterija, zauzeli su na kraju drugo mjesto. Za ŠK „Kiseljak“ igrali su: Leon Bojo, Anđelko Trogrlić, Predrag Barišić i Nermin Letić.

Treče mjesto zauzela je ekipa ŠK „Novi Travnik“ za koje su igrali: Saša Miličević, Rijad Grizić, Markoš Sučić i Dragan Herceg.

Četvrto mjesto zauzela je ekipa ŠK „Vitez“. Za ŠK „Vitez“ igrali su: Ivica Mišković, Marko Mišković, Branko Tomić i Dejan Grabovac.

4 1 ŠK “Vitez” 3 0 2 1 2 4,5

Leon Bojo i Boro Vujica su bili jedini igrači sa 100% učinkom, 3 poena iz 3 partije.

Link turnira: Chess-Results Server Chess-results.com – Prijateljski susret ekipa, Busovača

CUGER TURNIR PRIJATELJA

Na pojedinačnom prvenstvu učestvovalo je ukupno 17 igrača. Tempo igre bilo je 5 minuta po igraču. Turnir se igrao po švicarskom sustavu od 7 kola. Važila su pravila za blitz turnire.

Nakon 7 odigranih kola, prvo mjesto zauzeo je Leon Bojo sa 6 osvojenih poena iz 7 partija. Drugo mjesto pripalo je Ivici Mišković sa 5,5 poena, dok je treće mjesto pripalo Predragu Barišiću sa 5 poena.