Sarajevo dobilo izravni let za Pariz: Letovi od 125 KM

 Transavia France
19.04.2026 u 08:48

Pariz i Sarajevo nikada nisu bili bliže, objavila je Međunarodna zračna luka Sarajevo.

Naime, Transavia France, dio Air France-KLM grupacije, svečano je otvorila novu izravnu liniju između Pariz Orlija i Sarajeva čime Bosna i Hercegovina po prvi put dobiva izravnu konekciju s ovom avio-kompanijom.

Dva puta tjedno, ponedjeljkom i petkom, putnici sada mogu letjeti između ova dva olimpijska grada već od 64 eura (oko 125 KM) u jednom smjeru. Ova linija nije samo nova ruta, ona je most. Most između dijaspore, turizma i poslovnih prilika. Između Francuske i Bosne i Hercegovine, navodi se u priopćenju.

Kako se dodaje, svečano otvaranje u Parizu, uz prisustvo veleposlanika Francuske u BiH i predstavnika Transavia France, simbolično je označilo početak nove faze povezivanja, dok je inauguralni let dodatno naglasio važnost ove suradnje.

Uspostavljanje ove aviolinije rezultat je strateškog pristupa i programa poticaja Aerodroma Sarajevo, uz podršku institucija i partnera — dokaz da zajednički rad donosi konkretne rezultate. Dva grada. Dvije kulture. Jedan let, zaključuje se u priopćenju.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Oglas