Četvrtak, 25 travnja, 2024

Rezultati 2. dana osmine finala 27. uskrsnog turnira u malom nogometu “Busovača 2022”

Drugi dan osmine finala počeo je utakmicom domaće ekipe Elegant i Ecotoc iz Viteza.

Prvo poluvrijeme donijelo je rezultatsku neizvjesnost, a na kraju prvih 15 minuta rezultat je bio 2:1 za Ecotoc. Ipak, veći roster i bolja tjelesna sprema Vitežana dolazi do izražaja u drugom poluvremenu za konačnih 8:2 za Ecotoc i četvrtfinale s ekipom Ugarak.

Drugi meč bio je duel gostujućih ekipa – Visiot iz Visokog i Romantik iz Bilalovca.

“Romantičari’ su veoma brzo poveli sa 5:0 i otvorili svoj put do četvrtfinala. Sve što je ekipa iz Visokog uspjela uraditi je smanjiti početkom drugog poluvremena na 2:5, ali Romantik “dodaje gas’, postižu tri gola za visokih +6 (8:2). Do kraja utakmice, Visiot postiže dva gola koja i nisu bitno utjecala na rezultat za konačnih 8:4.

Protivnika u četvrtfinalu dala je treća utakmica 8. dana turnira u kojoj su se sastale domaća ekipa Kompas i SportPlus iz Novog Travnika. Bila je to drama kao prethodnu večer na turniru. Rezultatska klackalica trajala je čitavu utakmici ekipe su se smjenjivale u vodstvu, nijedan tim nije imao više od jednog gola prednosti do konačnih 5:5. Penali su zaista bili lutrija, završeni su nakon 10 serije pobjedom Kompasa od 12:11. Kompas u četvrtfinalu igra s ekipom Romantik.

Dan na turniru je završen po očekivanju. PS/KPZ sigurnom pobjedom od 5:1 nad ekipom Tikop. Razlika u kvalitetu je bila evidentna te je PS/KPZ ovom pobjedom zakazala četvrtfinale s iznenađenjem turnira Dragovoljcima.

Četvrtfinale je u utorak,19. 4. od 17:35 sati.