Portugal nakon penala izbacio nesretne Slovence

Portugal je nakon lutrije jedanaesteraca s 3:0 (0:0) nakon što u 120 minuta nije bilo pogodaka prošao Sloveniju u osmini finala Europskog prvenstva u Frankfurtu te u četvrtfinalu ide na Francusku.

Bila je to nevjerojatno dramatična utakmica, uz Jana Oblaka najbolji igrač Slovenije Benjamin Šeško propustio je dvije stopostotne prilike, prvu u 61. minuti, a drugu u 115. minuti, dok je Oblak u 105. minuti obranio penal Ronaldu, i to kazneni udarac koji je bio prilično “mekan” i nategnut u korist Portugala, javlja HRT.

Na kraju je portugalski vratar Diogo Costa obranom tri penala odveo svoju momčad među osam najboljih u Europi, postavši prvi u povijesti Eura s tri obranjena jedanaesterca.

Prilikom raspucavanja obranio je prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, Fernandes i Bernardo Silva.